Сеймур Пейперт

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Сеймур Пейперт
англ. Seymour Papert
Сеймур Пейперт
Сеймур Пейперт
Народився 1 березня 1928(1928-03-01)
Преторія, Південна Африка
Помер 31 липня 2016(2016-07-31) (88 років)
Блу Гілл, Мен, США
Місце проживання
Громадянство Flag of the United States.svg США
Діяльність математик, інформатик, вихователь, викладач університету, психолог, artificial intelligence researcher
Alma mater Кембриджський університет
Галузь інформатика, математика, епістемологія, педагогіка
Заклад Женевський університет, Массачусетський технологічний інститут
Науковий ступінь докторський ступінь[d][2]
Науковий керівник Жан Піаже
Відомі учні Террі Виноград, Джеральд Сасмен, Мітчел Рєзник
Відомий завдяки: штучний інтелект, OLPC, мова програмування Logo
Нагороди
Особ. сторінка Home page of Dr Papert

Сеймур Пейперт у Вікісховищі?

Сеймур Пейперт (Seymour Papert; 1 березня 1928, Преторія, Південна Африка — 31 липня 2016, Блу Гілл, Мен, США) — видатний математик, програміст, психолог і педагог. Один з основоположників теорії штучного інтелекту, творець мови Logo (1968).

Біографія[ред. | ред. код]

Сеймур Паперт народився й одержав освіту в Вітватерсрандському університеті, в Південній Африці, де він брав активну участь у русі проти апартеїду. Свою математичну освіту Паперт продовжив в Кембриджському університеті, де він учився з 1954 по 1958 рік. Наступні п'ять років він працював разом з Жаном Піаже в Женевському університеті. Саме співробітництво з Піаже привело Паперта до ідеї використання математичних підходів для розуміння того, як діти вчаться й мислять.

На початку 1960-х років, доктор Паперт прийшов у Массачусетський технологічний інститут (МТІ), де разом з Марвіном Мінскі заснував лабораторію Штучного Інтелекту й в 1970 році випустив у співавторстві з ним свою книгу «Персептрони». Доктор Паперт — творець мови програмування Лого — першої й найзначнішої спроби дати дітям доступ до нових технологій. Він автор книг «Переворот у свідомості: діти, комп'ютери й плідні ідеї» (1980) і «Машина для дітей: переосмислення школи в комп'ютерне століття» (1992), а також численних статей про математику, штучний інтелект, утворення, навчання й мислення. В 1985 році Паперт допоміг створити університетську програму навчання студентів мистецтву перетворення художніх образів у комп'ютерні в Медіа-Лабораторії МТІ, а в 1988 році він був названий LEGO-Професором досліджень із навчання, і спеціально для нього була створена кафедра.

Рекомендації Паперта з методів навчання, заснованих на новітніх досягненнях технології були широко затребувані урядами й суспільством різних країн Європи, Азії, Африки й Америки. У Сполучених Штатах він часто виступає перед президентськими й парламентськими комітетами. Його діяльність у царині освіти була відзначена численними нагородами, включаючи Міжнародну нагороду Марконі, нагороду від Асоціації видавців із математичного забезпечення, а також нагороду Смітсоніанського Комп'ютерного Світу за лідерство в навчанні.

Доктор Паперт має заслужену репутацію видатного вченого за свої роботи в галузі математики, штучного інтелекту й використання комп'ютера для освіти. Він має істинно гуманістичне розуміння цих галузей знання й того, як діти можуть успішніше вчитися, використовуючи сучасні технології.

Паперт кілька разів приїжджав у Росію, бував у Москві й в Санкт-Петербурзі (уперше в 2001 році, останній раз — у травні 2005), виступав перед учителями й адміністраторами освітніх закладів. Він пропагує використання нових технологій в освіті, як засіб перебороти відставання Росії від інших країн.

Публікації[ред. | ред. код]

  • Пейперт С. Переворот в сознании: Дети, компьютеры и плодотворные идеи. Москва, Педагогика, 1989.
  • The Children's Machine: Rethinking School in the Age of the Computer, 1992, ISBN 0-465-01063-6
  • The Connected Family: Bridging the Digital Generation Gap, 1996, ISBN 1-56352-335-3
  • Минский, М., Пейперт, С. Персептроны = Perceptrons. — М. : Мир, 1971. — 261 с.

Див. також[ред. | ред. код]

  1. In Memory: Seymour Papert
  2. Національна бібліотека Німеччини, Державна бібліотека в Берліні, Баварська державна бібліотека та ін. Record #136174604 // Німецька нормативна база даних — 2012—2016.