Секретар штату Каліфорнія

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Секретар штату Каліфорнія
Secretary of State of California

Алекс Паділла, чинний Секретар штату Каліфорнія
Загальна інформація
Країна size Каліфорнія
Дата створення 1849 рік
Керівне відомство Губернатор штату Каліфорнія
Кількість співробітників 500
Секретар Алекс Паділла
Ключовий документ Конституція штату Каліфорнія
sos.ca.gov
Мапа

Секретар штату Каліфорнія — головний клерк американського штату Каліфорнія, у нього в підпорядкуванні перебуває департамент із приблизно 500 співробітниками. Секретарів штату обирають на чотирирічні терміни, як й інших посадовців штату визначених в Конституції. Одна особа не може бути обрана секретарем більше ніж двічі. Поточним секретарем є Алекс Падія, який вступив на цю посаду 5 січня 2015. Хоч посада Секретаря штату Каліфорнія має назву аналогічну до Державного секретаря США, ці дві посади є зовсім не схожими, і мають зовсім різні обов'язки та повноваження.

Повноваження[ред. | ред. код]

Вибори[ред. | ред. код]

Секретар штату Каліфорнія є головним чиновником щодо виборів (він є аналогом українського Голови Центральної виборчої комісії). У його віданні знаходяться всі федеральні вибори та вибори рівня штату, а також він є відповідальним за ведення бази даних зареєстрованих виборців.[1] Він також слідкує за дотриманням законодавства щодо джерел фінансування виборчих кампаній та фінансової інформації лобістів, а саме Акту про політичні реформи в Каліфорнії 1974 року.

Корпорації[ред. | ред. код]

Офіс секретаря штату Каліфорнія має деякі обов'язки пов'язані із корпораціями. Найбільшим відділом цього офісу є Відділ бізнес-програм, який розглядає корпоративні скарги. Секція бізнес-одиниць обробляє, створює та зберігає записи пов'язані із корпораціями, компаніями із обмеженою відповідальністю, партнерствами та іншими підприємницькими організаціями, які здійснюють або планують здійснювати підприємницьку діяльність в Каліфорнії.

Реєстри[ред. | ред. код]

Офіс секретаря штату Каліфорнія веде деяку кількість реєстрів.[2] До інших обов'язків належить оберігання Архіву штату Каліфорнія. Секретар штату Каліфорнія за посадою входить до Ради повірених Каліфорнійського музею.

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Ca - Departments. www.allgov.com. Архів оригіналу за 20 лютого 2017. Процитовано 19 лютого 2017.
  2. Safe at Home. Secretary of State of California. Архів оригіналу за 19 січня 2017. Процитовано 10 січня 2017.