Сексапільність

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Сексапі́льність — сексуальна привабливість, чуттєва манера поведінки, яка привертає увагу і провокує на думки про секс. Традиційно ототожнювалася з жіночністю, проте з розвитком суспільства стала властива і чоловікам.

Сексуальні атрибути людини можна розділити на змінні (динамічні, зазвичай періодичні, гормонально залежні) та постійні. До постійних можна віднести сексуальні зовнішні дані. До динамічних — сексуальна поведінка, біологічним змістом якої є залучення партнера для спаровування.

Сексапільна людина може як виглядати більш-менш постійно сексуально привабливо (зовнішній вигляд), так і періодично додавати елементи сексуальної поведінки.

У сучасних засобах масової інформації сексапільність визначається бажаннями кого-небудь як сексуального об'єкта. Останнім часом сексапільність часто плутають з сексуальністю. Сексапільність широко використовується в просуванні товарів і послуг як сексуальних образів у рекламі.

Література[ред. | ред. код]

  • Kate Botting, Douglas Botting: Sex appeal: the art and science of sexual attraction, St. Martins Press, 1996, ISBN 0-312-14412-1
  • Steven Heller: Sex appeal: the art of allure in graphic and advertising design, Allworth Press, 2000, ISBN 1-58115-048-2
  • Ansgar Rank, Dietlinde Rank: Sexappeal, Walter-Verlag, 1996, ISBN 3-530-30013-6

Посилання[ред. | ред. код]