Сексологія

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Сексологія — наука, що вивчає статеве життя людини, як сукупність її тілесних, психічних і соціальних процесів в основі яких лежить, і за допомогою яких задовільняється, статевий потяг.

Сексологія — наукова дисципліна, що вивчає всі прояви сексуальності людини, включаючи як спроби охарактеризувати нормальну сексуальність, так і вивчення мінливості сексуальних практик, включаючи і так звані парафилии (або сексуальні девіації).

Сучасна сексологія — мультидисциплінарне поле досліджень, в якому використовуються методи ряду суміжних дисциплін: біології, медицини, психології, статистики, епідеміології, педагогіки, соціології, антропології, а іноді і криміналістики. Вона вивчає розвиток сексуальності і розвиток сексуального контакту, включаючи техніку статевих зносин і розлади статевої сфери. Дослідники документують сексуальність самих різних груп суспільства, таких як люди з обмеженими фізичними можливостями, дітей, літніх людей, і випадки сексуальної патології, такі як патологічну одержимість сексом або сексуальні домагання по відношенню до дітей.

Слід зазначити, що сексологія — описує, а не до якої дисципліна. Вона намагається документувати певні аспекти реальності, а не наказувати, яка поведінка буде доречним, етичним чи моральним. Сексологія часто ставала предметом конфліктів між її прихильниками, а також тими, хто вважають, що сексологія зазіхає на сакральні основи людського життя, або тими, хто заперечують, з філософської точки зору, претензії сексологів на об'єктивність і емпіричну методологію.

Джерела[ред.ред. код]