Секстинг

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Секстінг (англ. sexting) — пересилання особистих фотографій, повідомлень інтимного змісту за допомогою сучасних засобів зв'язку: cтільникових телефонів, електронної пошти, соціальних інтернет-мереж.

Визначення з'явилося у 2005 рік у Новій Зеландії. Приводом послужив вчинок 13-річної школярки, яка виставила свої відверті знімки на сайті знайомств.

Пітер Каммінг, професор Йоркського університету в Торонто, вважає, що секстІн не несе ніяких негативних наслідків для психіки підлітків і є таким же способом пізнання своєї сексуальності, як, наприклад, гра в «пляшечку». Але секстін може спричинити за собою скандал або стати причиною самогубства, якщо фотографії будуть опубліковані.

У деяких країнах, зокрема в США і Австралії, секстін є кримінальним злочином, якщо на інтимних фотографіях зображений неповнолітній; це розглядається як дитяча порнографія — причому винними вважаються обидва: як особа, що відправила світлину, так і той, що їх отримав — це класифікується як виробництво та зберігання дитячої порнографії відповідно. Крім того, особі, що послала свої фотографії в оголеному вигляді, можуть бути пред'явлені звинувачення в сексуальному домаганні.

Слово «sexting» включено в 12-е видання Короткого Оксфордського словника англійської мови[1].

Секстін в Україні[ред. | ред. код]

Секстін — дуже поширене явище серед українських підлітків. За 2017 рік на «гарячу лінію» однієї із профільних структур надійшло близько 30 тис. звернень від дітей, з них близько 10 тис. пов'язані з життям дитини в інтернет-середовищі, більшість з яких — секстін.[2].

Примітки[ред. | ред. код]