Секст Фурій Медуллін Фуз

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Секст Фурій Медуллін Фуз
Ім'я при народженні Sextus Furius Medullinus Fusus
Народився невідомо
Рим
Помер невідомо
невідомо
Громадянство Римська республіка
Діяльність політик, державний і військовий діяч
Суспільний стан патрицій[1]
Посада консул
Термін 488 рік до н. е.
Рід Фурії
Батько невідомо
Мати невідомо

Секст Фу́рій Медуллі́н Фуз (лат. Sextus Furius Medullinus Fusus, V століття до н. е.) — політичний, державний і військовий діяч часів ранньої Римської республіки, консул 488 року до н. е.

Життєпис

[ред. | ред. код]

Походив з відомого патриціанського роду Фуріїв. Про нього в джерелах вкрай мало відомостей.

У 488 році до н. е. його було обрано консулом разом з Спурієм Навцієм Рутілом. Під час цього консулату проти Римської республіки виступили вольски, яким допомагав Гней Марцій Коріолан. Утім римські війська не змогли ефективно протидіяти ворогові, Спурій Навцій Рутіл був змушений відступити до Риму. Ймовірно в цей час Секст Фурій займався справами в Римі, у бойових діях участі не брав. Коріолан обложив місто, консули організували його оборону, але плебеї просили їх почати мирні переговори. Сенат направив посланців до Коріолана шукати миру, але без успіху. Однак незабаром після цього його мати Верірія та його дружина Волюмнія переконали Коріолана зняти облогу і війна закінчилася.

З того часу про подальшу долю Секста Фурія Медулліна Фуза згадок немає.

Джерела

[ред. | ред. код]
  • Тит Лівій, Ab urbe condita, ІІ, 39-40 (лат.)
  • Smith, William, Sir (2005) [1867]. A Dictionary of Greek and Roman Biography and Mythology. By various writers. Ed. by William Smith. Illustrated by Numerous Engravings on Wood. Smith, William, Sir, ed. 1813–1893. 3 (1813–1893 ed.). Boston: Little, Brown and Co. p. 691a. (англ.)
  1. Digital Prosopography of the Roman Republic