Сектор економіки

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Співвідношення доходів за секторами економіки

Існує декілька різних способів розподілу економіки на сектори — за історичним розвитком, за гіпотезою трьох або чотирьох секторів економіки, або за належністю до державного, приватного чи неприбуткового сектору. Баланс між секторами економіки залежить від рівню економічного розвитку.

Історичний розвиток[ред.ред. код]

Регіональні відмінності в структурі зайнятості за сектором економіки, на прикладі Німеччини в 1997 році. Зазначено відсоток людей за регіоном, зайнятих у первинному, вторинному і третинному секторі і рівень зайнятості в процентному відношенні до загальної чисельності населення (червоним кольором).

Економіка може включати в себе кілька секторів (також можуть називатися галузями), які розвилися в послідовних фазах:

Гіпотеза трьох (або чотирьох) секторів економіки[ред.ред. код]

Згідно з гіпотезою трьох секторів економіки, сучасні економічні системи характеризуються трьома основними сферами діяльності. А гіпотеза чотирьох секторів економіки поділяє останній сектор на два:

Розподіл на чотири сектори економіки[ред.ред. код]

Деякі теоретики розділяють третинний сектор на два:

  • Третинний сектор економіки: галузі економіки, що постачають прямі послуги, як для споживачів так і для підприємств, такі як догляд за дітьми, кіно і банківські послуги. (Крамарі та бухгалтера це працівники третинного сектора.)
  • Четвертинний сектор економіки: галузі економіки, що входять в поняття економіки знань. Включає в себе наукові дослідження та розробки, необхідні для виробництва виробів з природних ресурсів. (Наприклад лісозаготівельна компанія може досліджувати способи використання частково спаленої деревини таким чином щоб неушкоджені частини деревини можна було переробити в деревну масу для виробництва папіру.) Інформаційні технології та галузь освіти також включаються в цей сектор.

Державний, приватний та неприбутковий сектори[ред.ред. код]

Інший розподіл секторів включає:

Баланс між секторами економіки[ред.ред. код]

Баланс між секторами економіки, за частиною валового продукту економіки або за рівнем зайнятості населення у різних секторах, залежить від рівню економічного розвитку суспільства. Оскільки процес економічного розвитку є далеко не однорідним в різних країнах та місцевостях, баланс між цими секторами сильно відрізняється серед різних регіонів світу, а іноді навіть і серед регіонів однієї країни.

Див. також[ред.ред. код]

Економіка Це незавершена стаття з економіки.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.