Секула Дрлевич

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Секула Дрлевич

Секула або Секуле Дрлевич (серб. Секула/Секуле Дрљевић; 25 серпня (6 вересня) 1884(18840906), Равні (Колашин), Муніципалітет Колашин, Князівство Чорногорія — 10 листопада 1945, Юденбург, Австрія) — чорногорський юрист, письменник і політик. Прем'єр-міністр чорногорського уряду у період італійської окупації держави. Один з найвідоміших критиків югославського унітаризму.

Біографія[ред. | ред. код]

Він вивчав право у Загребському університеті. У 1907 році він очолив Міністерство фінансів. З 1909 — міністр юстиції, з 1912 по 1913 — знову міністр фінансів. Вперше був обраний до парламенту у 1913 році. Під час Балканських воєн та Першої світової війни він воював за об'єднання Чорногорії та Сербії.

Редактор гімну Чорногорії[ред. | ред. код]

Фактично, головним політичним досягненням Дрлевича було те, що у 1937 році він змінив слова популярної чорногорської народної пісні і чорногорського гімну «Oj, svijetla majska zoro» (О, світла травнева зоря!), прибравши з неї слова, що натякають на спорідненість чорногорців з сербами: Једина си за слободу, Ти остала српском роду... Оновлена ​​версія гімну була опублікована у 1944 році під назвою «Vječna naša» (Вічна наша...).

Через 60 років, після отримання Чорногорією незалежності, 12 липня 2004 правляча Демократична партія соціалістів Чорногорії під керівництвом Міло Джукановича затвердила вірші Дрлевича як національний гімн Чорногорії, лише злегка змінивши слова.

Посилання[ред. | ред. код]