Селевк III

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Селевк III
Σέλευκος Γ' Κεραυνός
Селевк III
Селевк III
Срібла тетрадрахма Селевка III
цар Держави Селевкідів
225 до н. е. — 223 до н. е.
Попередник: Селевк II
Спадкоємець: Антіох III Великий
 
Народження: 243 до н. е.(-243)
невідомо
Смерть: 223 до н. е.(-223)
невідомо
Країна: Держава Селевкідів
Рід: Селевкіди
Батько: Селевк II
Мати: Лаодика II

CMNS: Медіафайли у Вікісховищі

Селевк III Керавн (дав.-гр. Σέλευκος Γ' Κεραυνός; 243 — 223 до н. е.) — цар Держави Селевкідів у 225—223 до н. е.

Селевк був старшим сином і спадкоємцем Селевка II Каллініка. При народженні він отримав ім'я Олександр, однак, після смерті батька прийняв династичне ім'я, ставши Селевком III. Прізвисько Керавн він, мабуть, отримав від солдатів в насмішку. Як описує Аппіан, Селевк був хворим і немічним, і не вмів тримати в покорі своє військо[1].

Проте, ідучи за планами свого батька, Селевк разом із двоюрідним братом Ахеем військовим походом пішов проти царя Пергама Аттала I Сотера. Зібравши велике військо, він перейшов через Таврські гори. Однак під час походу був зрадницьки убитий одним зі своїх офіцерів, на ім'я Никанор і галатом, на ім'я Апатура. На момент смерті Селевку було трохи понад 20 років. Пізніше трон успадкував його молодший брат Антіох, що згодом став Антіохом Великим.

Проаналізувавши монети Селевка III, дослідник Отто Мьоркгольмом дійшов висновку, що басилевс планував розпочати нову війну з Єгиптом за Калесирію[2].

Із знайдених написів можна зробити висновок, що Селевк мав офіційне прізвисько Сотер, а не Керавн, під яким він відомий в історії. Однак ні те, ні друге прізвисько не зустрічається на його монетах.

Див.також[ред. | ред. код]

Війна Аттала I з Селевкідами

Джерела[ред. | ред. код]

  • Otto Mørkholm. Early Hellenistic Coinage: From the Accession of Alexander to the Peace of Apamea (336-188 B.C.) : [англ.]. — Кембрідж, 1991.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Аппиан. Римская история. Сирийские дела, 66
  2. Mørkholm, 1991, с. 115.

Посилання[ред. | ред. код]