Селред (король Ессексу)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Селред
Народивсяневідомо
Помер746
Національністьсакси
Діяльністьсуверен
Титулкороль Ессексу
Посадакороль Ессексу[d]
Термін709746 роки
ПопередникОффа
НаступникСвітред
Конфесіякатолицтво
РідЕсквінінги
БатькоСігерік Сігерінг
Діти1 син

Селред (давн-англ. Sælred, Selered; ? —746) — король Ессексу в 709746 роках.

Життєпис

[ред. | ред. код]

Походив з династії Есвінінгів. Син Сігеріка та онук короля Сігеберта II. Про дату народження і молоді роки нічого невідомо. У 709 році після зречення короля Оффи став новим володарем Ессексу. Його співкоролем напевне був Сігеґерд.

У 715 або трохи пізніше новим співкоролем став Свефберт. Селред володарював у Східному Ессексу. Втім разом з Свефбертом активно діяв проти Вессексу, з яким сперечався за область (колишнє королівство) Суррей. Протягом 720-х років сприяв захопленню більшої частини Суррею. Водночас намагався налагодити гарні стосунки з королівствами Мерсія та Кент.

У 738 році після смерті Свефберта став одноосібним королем Ессексу. Про час панування Селред майже нічого невідомо. Зрештою він виступив проти амбіцій Етельбальда, короля Мерсії. Останній у 746 році вдерся до Ессексу, завдавши поразки його війську. У цій війні Селред загинув. Йому спадкував Світред.

Родина

[ред. | ред. код]

Джерела

[ред. | ред. код]

(англ.)

  • John Cannon, Anne Hargreaves: The Kings and Queens of Britain. Oxford University Press, Oxford 2009, ISBN 978-0-19-955922-0, S. 27
  • Barbara Yorke, ‘East Saxons, kings of the (act. late 6th cent.–c.820)’, Oxford Dictionary of National Biography, Oxford University Press, 2004