Семільйон

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Semillon wine grapes.jpg

Семільйо́н або семійо́н (фр. Sémillon) — технічний (винний) сорт винограду, використовуваний для виробництва білих вин.

Семільйон — основний сорт білого винограду в регіоні Бордо. Вирощується і навколо нього, на берегах річки Дордонь. Семільйон стійкий до осипання квітів під час цвітіння, володіє високою врожайністю (до 100 ц/га).

Листя середні, з сильно відгинутими донизу краями лопатей, зверху світло-зелені, п'ятилопатеві, а знизу зі слабким опушенням. Квітка двостатева. Ягоди круглі, жовті з восковим нальотом, з дрібними бурими крапками. У ягід тонка шкірка. Виноград середньо-пізнього періоду дозрівання.

Сорт середнього ступеня стійкості до таких захворювань, як мілдью[1], сіра гниль, оїдіум. Істотний недолік сорту — слабка морозостійкість.

Ареал культивування[ред. | ред. код]

За морфологічними ознаками належить до еколого-географічної групи західноєвропейських сортів винограду. Він культивується у Франції, Південній Африці, Австралії, Північній і Південній Америці.

Цей сорт винограду був привезений в Крим в XVIII столітті. Він росте в Алуштинській долині в околицях Чатир-Дагу.

Виноробство[ред. | ред. код]

Виноробний комбінат «Масандра» виготовляє вино «Семільйон Алушта», використовуючи виноград, який досяг вмісту цукру 18—22 %. Характеристики вина: спирт — 10—13 %, цукор — 0,2—0,3 г/100 см³, титрована кислотність — 5—7 г/дм³. Колір солом'яний; букет витончений, характерний для винограду даного сорту. Вино витримують півтора року при температурі 14 °С[2][3].

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]