Семіраміда

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Семіраміда
Guercino Semiramide Babilonia.jpg
Діяльність монарх
Титул королева-консорт
Посада Цар Ассирії[d]
Мати Dercetod[1][2]
У шлюбі з Нін
Діти Ninyasd
Семіраміда в образі амазонки, ілюстрація з італійської книги XVIII століття

Семіраміда (грец. Σεμίραμις, Шаммурамат, Шамірам) — легендарна цариця Ассирії, дружина царя Ніна, яка вбила його хитрістю і захопила владу.

Легенда[ред. | ред. код]

Історичним прообразом Семіраміди є ассирійська цариця Шаммурамат — (бл. 810805 до н. е.) Дружина Шамші-Адада V і мати Адад-нірарі III. У дитинстві вона була регенткою. Шаммурамат була вавилонянкою і під її впливом в Асирії було введено культ бога Набу. Статуї цього бога були знайдені у Кальху із написом, який наказував не визнавати ніякого іншого Бога. Це робилося, ймовірно, для тіснішого об'єднання держави. Шаммурамат вела війни головним чином проти Мідії і Манни.

З 805 р. Адад-Нірарі став правити самостійно, але і в подальшому Шаммурамат продовжувала відігравати значну роль. Це видно з того, що вона названа разом із царем у написах Белтарсііліми намісника Кальху і на статуях бога Набу.

В античну літературу Шаммурамат увійшла під ім'ям Семіраміди, з якою пов'язувалися «висячі сади» — одне із «семи чудес світу» — і якій приписувалися дивовижні пригоди. Правила Шаммурамат 5 років.

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]

Попередник: Цариця Асирії
бл. 810 — 805 до н. е.
Наступник:
Шамші-Адад V
Адад-нірарі III