Сендвіч

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
«Сендвіч з салямі»

Се́ндвіч — різновид бутерброда. Складається з двох або декількох скибочок хліба (часто булки) і одного або декількох шарів м'яса та інших начинок. У великих містах (особливо на Заході) сендвіч став невід'ємною частиною культури харчування. У Лондоні існує безліч компаній, що торгують сендвічами (EAT, Benjys, Pret-а-manger). Найбільшими у світі виробниками сендвічів є мережі ресторанів McDonald's, Subway, Burger King і Ростік'с-KFC. Сендвіч часто беруть з собою на роботу чи у школу, або навіть на пікнік. Слід зазначити, що в багатьох частинах світу є аналоги сендвічу. У США і Канаді поширені сендвічі трикутної форми, які називають «клубними сендвічами». Клубні сендвічі часто продаються по дві штуки в пластиковій або картонній упаковці. Як правило, 2 клубні сендвічі — це розрізаний по діагоналі один сендвіч, що складається з прямокутних тостів.

Історія[ред.ред. код]

Сендвіч був названий на честь Джона Монтегю, 4-го графа Сендвічського (17181792), лондонського міністра і гравця, який згідно з легендою в 1762 році винайшов його. Під час гри в кріббедж, яка тривала вже декілька годин, він не знайшов часу поїсти. Джон Монтегю замовив у слуги, щоб йому подали їжу між двома скибочками хліба. Його друзям-гравцям сподобався такий спосіб їжі без відриву від гри, і вони теж замовили хліб «по-сендвічськи». За іншою версією, той же граф Сендвіч любив полювати.

Сендвіч в Україні[ред.ред. код]

У 90-х, з відкриттям ресторанів швидкого харчування, сендвічі стали популярними і в Україні. Кожен заклад створює свій різновид сендвіча, роблячи його нестандартним, мобільним і зручним для вживання в їжу.

Словом «сендвіч» також називають будівельні й інші інженерні конструкції, які містять більше двох шарів.

Галерея[ред.ред. код]

Див. також[ред.ред. код]