Сентай

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Сентай (яп. 戦隊 «оперативний загін», «ескадрилья» або «команда») — цей термін використовують для позначення творів (телесеріалів, аніме і манги), що описують дії команди героїв.

Таке використання слова сентай неофіційне і питання віднесення конретних робіт до цього жанру неоднозначне. Значна частина всіх манг і аніме-серіалів розповідає саме про пригоди команди. Тому дехто зараховуює всі такі твори до жанру сентай.

Найчастіше слово «сентай» використовується в вузькому значенні для позначення телесеріалів жанру «команда супергероїв», створених компаніями Toei Company та Bandai і трансльованих по каналу TV Asahi. Найвідомішим з таких є «Super Sentai Show». Серіали зазвичай націлені на сімейну аудиторію, гра акторів супроводжується барвистими спецефектами. Темою сентаю є боротьба добра і зла, причому зазвичай перемагає добро. Основна передумова серіалу полягає в тому, що групі, зазвичай з п'яти чоловік, дарували силою чарівництва або технології суперздібності, ці люди носять різноколірні костюми і б'ються, використовуючи суперзброю та навички бойових мистецтв, проти інопланетних прибульців, що прагнуть захопити Землю.

Див. також[ред. | ред. код]