Серветка

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Згорнута серветка

Серве́тка[1] (через пол. serwetka від фр. serviette, утвореного від servir — «прислужувати за столом»)[2], рідше салфе́тка[3] (через рос. салфетка і нім. Salvette від італ. salvietta — «рушник»)[2] — шматок тканини або нетканого матеріалу прямокутної (рідше іншої) форми, що застосовується для видалення різних речовин з поверхонь. Основною функцією серветки є поглинання бруду і вологи з метою забезпечити чистоту оброблюваної поверхні. Окрім того, серветкою називається невелика скатерка (для столика, тумбочки)[1].

Використовується для очищення губ або рук під час їжі. Також служить для захисту одягу від бризок, якщо заправлена в комір або, більш елегантно, розстелена на коліна. Середній розмір 45x45 см. Традиційно білі і зроблені з тієї ж тканини, що і скатертина.

10 років тому такі серветки робили з целюлозного волокна. Але ці часи закінчилися. Синтетичні матеріали відрізняються якістю: довго зберігають вологість і просочення.[4]

Див. також[ред. | ред. код]

Галерея[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. а б Серветка // Словник української мови : в 11 т. — К. : Наукова думка, 1970—1980.
  2. а б Етимологічний словник української мови : в 7 т. / редкол.: О. С. Мельничук (гол. ред.) та ін. — К. : Наукова думка, 2006. — Т. 5 : Р — Т / укл.: Р. В. Болдирєв та ін. — 704 с. — ISBN 966-00-0785-X.
  3. Салфетка // Словник української мови : в 11 т. — К. : Наукова думка, 1970—1980.
  4. Матеріал і склад антибактеріальних серветок. Архів оригіналу за 27 лютого 2021. 

Посилання[ред. | ред. код]