Кара-Мурза Сергій Георгійович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Сергій Кара-Мурза
2009 S.G.Kara Murza interview.jpg
Сергій Кара-Мурза
Народився 23 січня 1939(1939-01-23) (80 років)
Москва
Громадянство СРСР СРСР
Діяльність вчений
публіцист
Сфера роботи хімія
Alma mater Хімічний факультет МДУ[d]
Мова творів російська[1]
Батько George S. Kara-Murza[d]
Сайт: centero.ru
кара-мурза.рф
kara-murza.ru

Сергій Кара-Мурза у Вікісховищі?
Q:  Висловлювання у Вікіцитатах

Сергі́й Гео́ргійович Кара́-Мурза́ (рос. Сергей Георгиевич Кара-Мурза; *23 січня 1939(19390123), Москва) — радянський та російський вчений, хімік, публіцист. Колишній функціонер КПРС, один з сучасних ідеологів КПРФ. Фундатор історіософської концепції «радянської цивілізації».

Біографія[ред. | ред. код]

В 1956–1961 навчався на хімічному факультеті МДУ ім. М. В. Ломоносова, после закінчення якого деякий час працював хіміком.

В 1961–1968 рр. співробітник та аспірант Інституту химії природніх сполук АН СРСР, потім Інституту органічної хімії АН СРСР, де в 1966 захістив кандидатську дисертацію з хімії.

В 1966–1968 та 1970–1972 рр. працював по лінії КПРС на Кубі. После чого покинув хімію та перейшов на партійну роботу, займався питаннями наукової політики КПРС.

В 1968–1990 працюівав співробітникм, керівником відділу, заступником директора Інституту історії природознавства та техніки АН СРСР. В 1983 році в тому ж інституті захивтив докторську дисертацію з історії науки. Тема: — «Роль дослідницьких методів в формуванні сучасної органічної хімії і біології».

В 1986–1991 працював в ЦК КПРС експертом з керування наукою. В 1988 отримав звання професора. В 1990–2000 рр. головний науковий співробітни, начальник сектору розвитку Центруу з наукової та промислової політики Міністерства науки і промисловості Російської Федерації.

Автор популярних праць з історії СРСР, теорії науки, соціології, політології. Як автор політичних робіт виступає прихильником СРСР й державного планування економіки, критиком західних демократій та кольорових революцій. Член Спілки письменників Росії. Головний науковий співробітник Інституту соціально-політичних досліджень Російської Академії наук. Член Експертної ради видання «Політичний журнал». Завідувач відділу комплексних проблем розвитку Російського дослідного інституту економіки, політики та права у сфері науки та техніки. Працю Кара-Мурзи «Маніпуляція свідомістю» включено до навчальних курсів із соціології.

Характеризуючи події Євромайдану, назвав «владу Майдану» бандою, яка руйнує владу.[2]

Видання[ред. | ред. код]

  • В Україні була видана праця Кара-Мурзи «Продаж землі. Хто знайде і хто втратить?» російською мовою
  • С. Г. Кара-Мурза. Советская цивилизация (в 2-х тт.) — Москва, «Алгоритм», 2001.

Посилання[ред. | ред. код]

  1. а б ідентифікатор BNF: платформа відкритих даних — 2011.
  2. Сергей Кара-Мурза — об Украине как репетиции(рос.)