Сердюк Валентин Вікторович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Валентин Вікторович Сердюк
Сердюк Валентин Вікторович.jpg
Народився 9 липня 1942(1942-07-09) (76 років)
Миколаїв
Громадянство СРСР СРСРУкраїна Україна
Діяльність лікар, хірург
Alma mater Одеський національний медичний університет
Сфера інтересів медицина
Посада професор кафедри травматології та ортопедії ОНМедУ
Вчене звання професор, «Заслужений винахідник України»
Науковий ступінь Доктор медичних наук
Відомий завдяки: магнітотерапія
Нагороди
Заслужений винахідник України
Особ. сторінка orto.com.ua

Валентин Вікторович Сердюк (нар. 9 липня 1942) — український вчений, професор кафедри травматології та ортопедії Одеського національного медичного університету. Доктор медичних наук. Заслужений винахідник України.

Життєпис[ред. | ред. код]

Освіта[ред. | ред. код]

У 1966 році, після закінчення Одеського медичного інституту (тепер ОНМедУ), отримав диплом лікаря «з відзнакою». У 1975 році захистив кандидатську дисертацію, а у 1986 році — докторську дисертацію.

Кар'єра[ред. | ред. код]

Наукова діяльність та винаходи[ред. | ред. код]

Професор Валентин Сердюк розробив нові медичні інструменти, методи лікування, апарати, на які отримав 40 патентів та 72 свідоцтва на раціоналізаторські пропозиції[1]. Він є автором нового напряму у хірургічному лікуванні хворих з пошкодженнями великих суглобів, які ускладнились розвитком гнійної хірургії (магнітно-акустична терапія). У 1982 році отримав почесне звання «Заслуженого винахідника Української РСР». За період з 1987 до 1989 рр. був нагороджений одною золотою, двома срібними, та двома бронзовими медалями ВДНХ СРСР. У 1993 році був обраний академіком Української академії оригінальних ідей.

Фундаментальні роботи В.Сердюка у вертебрології, присвячені сколіозу призвели до відкриття механізму його розвитку та розробки методу консервативного високоефективного лікування дітей малого віку та підлітків. Ефективність лікування вогнепальних поранень кінцівок із гнійними ускладненнями, а також трофічних виразок, у тому числі діабетичного походження, значно підвищується завдяки застосуванню магнітотерапії оригінальними апаратами.

У 1995 році отримав диплом на наукове відкриття у вертебрології № НВ 1, виданий Українською міжнародною академією оригінальних ідей. Назва відкриття: «Залежність виникнення хвороб дорослої людини від деформації хребта у дитячому віці»[2]. У 2008 році отримав другий диплом на наукове відкриття у вертебрології № НВ 5. Назва відкриття: «Закономірність формування сколіотичної деформації хребта на основі нестабільності в усіх його відділах, пов'язаної з асиметричною функцією півкуль мозку»[3].

Публікації[ред. | ред. код]

Професор В. В. Сердюк є автором та співавтором 248 публікацій, серед них 7 книг:

  • «Відновна хірургія деструктивних форм кістково-суглобового туберкульозу і остеомієліту та їх наслідків», Київ, 2002. −504 с. (співавтор).
  • «Магнитотерапия. Прошлое. Настоящее. Будущее» (справочное пособие), Киев, 2004, −536 с.
  • «Травматология и ортопедия» (учебное пособие для студентов), 2004, — 288 с. (у співавторстві).
  • «Современная магнитотерапия (новые технологии и аппараты)», Пермь, 2005.- 179 с. (у співавторстві)
  • «Traumatology and orthopedics» (guidance to the practical studies for students), Odessa, 2006. — 248 p. (as coauthor).
  • «Асимметрия тела. Сколиоз. Спинальный болевой синдром. Новый взгляд на старую проблему». Донецк, 2010. — 392 с.
  • «Scoliosis and spinal pain syndrome. New understanding of their origin and ways of successful treatment», Delhi, India, 2014. — 406 p.

Статті:

Участь у професіональних спілках[ред. | ред. код]

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Див. зокрема Спеціалізовану БД «Винаходи (корисні моделі) в Україні»
  2. Сердюк В. В. Сухин Ю. В. О природе возникновения различных заболеваний человека и их связи с деформациями позвоночника / В. В. Сухин Ю. В. Сердюк // Науковий вісник Міжнародного гуманітарного університету. Сер. : Медицина. Фармація . — 2012. — Вип. 3. — С.10
  3. Сердюк Валентин Викторович