Серп мозку

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Серп мозку
Тверда мозкова оболона та її утворення, показані за допомогою видалення частини череп і мозку
Схематичне зображення розтину верхівки черепа, що ілюструє оболони мозку (серп мозку показано жовтою лінією, що йде через центр).
Деталі
Попередник Нервовий гребінь
Частина від твердої мозкової оболони
Вена верхній сагітальний синус, нижній сагітальний синус
Ідентифікатори
Латина Falx cerebri
NeuroNames 1237
TA98 A14.1.01.103
TA2 5374
FMA 83967
Анатомічна термінологія

Серп мозку (лат. falx cerebri) — велика, у формі півмісяця складка менінгеального шару твердої мозкової оболони, яка спускається вертикально в поздовжну щілину між півкулями головного мозку.

Серп мозку кріпиться спереду біля півнячого гребеня (лат. crista galli) в безпосередній близькості від крилоподібної пластини і лобової та решітчастої пазух. Позаду він з'єднаний з верхньою поверхнею намету мозочка. Його верхній край прикріплений по середній лінії до внутрішньої поверхні черепа, аж до внутрішнього потиличного виступу. Верхній сагітальний синус міститься у верхньому краї серпа мозку і перекриває поздовжню щілину мозку. Нижній сагітальний синус міститься в нижньому краї його краї і дугах над мозолистим тілом, глибоко в поздовжній щілині.[1] .

Кальцифікація[ред. | ред. код]

Кальцифікація серпа мозку частіше зустрічається у пацієнтів старшого віку, часто без визначеної причини та без патогенних симптомів[2].

Менінгіома[ред. | ред. код]

Фалькс-менінгіома — це менінгіома, що виникає від серпа і повністю приховується верхньою корою. Фалькс-менінгіома, як правило, проростає переважно в одну півкулю головного мозку, але часто є двосторонньою, і у деяких пацієнтів пухлина проростає в нижній край сагітального синуса. Однак, хоча багато інформації щодо менінгіом, про фалькс-менінгіоми відомо мало.

Додаткові зображення[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Saladin K. "Anatomy & Physiology: The Unity of Form and Function. New York: McGraw Hill, 2014. Print. pp 512, 770—773
  2. Daghighi MH, Rezaei V, Zarrintan S, Pourfathi H (2007). «Intracranial physiological calcifications in adults on computed tomography in Tabriz, Iran.» Folia Morphol (Warsz). 66 (2):115-9. PubMed

Посилання[ред. | ред. код]