Сертифікат відповідності

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Знак відповідності Державної Системи сертифікації

Сертифікат відповідності — документ, що виданий для підтвердження того, що продукція, система якості, система управління якістю, система управління довкіллям, персонал відповідає встановленим вимогам конкретного стандарту чи іншого нормативного документу, визначеного чинним законодавством. (Згідно з Законом України «Про технічні регламенти та оцінку відповідності»).

Терміни сертифікат якості та «сертифікат на систему управління якістю» є неофіційними термінами, що використовуються в практиці, як синоніми до терміну «сертифікат відповідності».

Сертифікат відповідності є юридичним документом, який видається Заявнику уповноваженим органом з сертифікації, який і відповідає за достовірність інформації, що наведена в сертифікаті. Форма сертифікатів відповідності встановлюється в кожній з Систем сертифікації продукції, відповідно до нормативних документів, які регламентують діяльність цієї Системи сертифікації.[1]

В Україні діє Державна система сертифікації. Форма сертифікатів відповідності в Державній Системі сертифікації встановлюються ДСТУ 3498-96 «Державна Система сертифікації. Бланки документів. Форма та опис».

Існує два види сертифікатів Державної Системи сертифікації — обов'язкові (згідно з законодавством) та добровільні[2].

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Сертифікат відповідності ТР ТЗ 007/2011. 
  2. Сертифікат відповідності - Що це таке?. Процитовано 24 лютого 2019. 


Посилання[ред. | ред. код]

Див. також[ред. | ред. код]

  ЄС Сертифікат Відповідності