Серія Лаймана

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Серія Лаймана

Серія Лаймана — спектральна серія в спектрі атому водню, названа на честь американського фізика Теодора Лаймана, котрий відкрив цю серію в 1906 році. Ця серія утворюється при переходах електронів зі збуджених енергетичних рівнів у спектрі випромінювання і з першого рівня на всі інші при поглинанні. Перехід з другого енергетичного рівня на перший позначається грецькою літерою α, з третього на перший — β і так далі. Для позначення самої серії використовується латинська літера L. Таким чином, повне позначення спектральної лінії, яке виникає при переході електрона з другого на перший рівень — Lα (вимовляється Лайман альфа).

Формула Бальмера[ред.ред. код]

Формула Бальмера для серії Лаймана виглядає так:

,

де n — головне квантове число — натуральне число, що дорівнює або більше, ніж 2, λ — довжина поглинутої чи випроміненої хвилі, R = 1,0974·107 м−1 — стала Рідберга.

Література[ред.ред. код]

  • Глосарій термінів з хімії // Й. Опейда, О. Швайка. Ін-т фізико-органічної хімії та вуглехімії ім. Л. М. Литвиненка НАН України, Донецький національний університет. — Донецьк : Вебер, 2008. — 758 с. — ISBN 978-966-335-206-0