Сетинг

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Сетинг (англ. setting  — обстановка, антураж) — сукупність різнопланових елементів, які визначають ідентифікують світ, де відбуваються події певного художнього твору, відеогри або настільної рольової гри. Термін є відносно недавнім запозиченням із англійської мови і застосовується здебільшого щодо відеоігр. Елементами сетингу є відомості з географії, історії, часто також міфології. Зазвичай у відеоіграх сетинг задається у вигаданому всесвіті, однак можливе й цілком реальне місце в цілком реальний історичний період.

Поняття[ред.ред. код]

Сетинг можна визначити як набір правил та внутрішньоігрової історії певного оточення. Так як дане слово є запозиченим, його значення варіюється залежно від автора.
Словник Мерріама-Вебстера визначає сетинг[1] як:

  1. час, місце та обставини, в яких розвиваються події;
  2. час та місце дії в літературному, драматичному чи кінематографічному творі;
  3. картонний задник в театральній або кіно-постановці.

Окремим випадком поняття «сетинг» є «вигаданий всесвіт» (наприклад, «Середзем'я» Дж. Толкіна). Вигаданий сетинг може включати власну космологію, географію, історію, культуру. Однак сетинг може бути не тільки вигаданим, але й реальним, наприклад: «СРСР періоду Великої Вітчизняної війни», «сучасний Близький схід», «Середньовічна Європа»[2].

Необхідність в понятті «сетинг» обумовлена розпливчатістю поняття «жанр». Це має значення для настольних та комп'ютерних ігр, жанри яких прийнято класифікувати тільки по типу геймплею (наприклад, гра в жанре 3D-шутеру в науково-фантастичному сетингу). Поняття сетинга тут вбирає в себе все, що стосується антуражу. Тоді як літературний твір по жанру може бути історичним, детективним, чи «історичним детективом», про «сетинг» в даному випадку стали говорити відносно недавно. Зазвичай термін вживається, якщо мова йде про фентезі чи фантастику.

Сетинг в іграх[ред.ред. код]

Одна игра може виходити в різних сетингах. Наприклад, об'єктами в грі «Монополія» можуть бути ринки Нью-Йорку, або ж підприємства колишнього СРСР — гра в обох випадках залишається тією ж, міняється лише її сетинг.

Не дивлячись на те, що сетинг — це в першу чергу художнє оформлення гри, але також опосередковано впливає і на її правила: наприклад, в фентезійній грі регламентується застосування магії та описуються різні фентезійні раси з своїми перевагами та недоліками (люди, ельфи, гобіти, орки, гобліни і т. д.).

Приклади рольових сетигів[ред.ред. код]

Сетинги в іграх інших жанрів[ред.ред. код]

Див. також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

  1. Башкиров Александр (04.05.2009). Горячая линия: игры (ru). Игромания (журнал) №4 (139). Архів оригіналу за 2012-05-28. Процитовано 2011-11-14. 
  2. Определение сеттинга


Відеоігри Це незавершена стаття про відеоігри.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.