Сидячий Бик

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Сидячий Бик
Sitting Bull
Sitting Bull.jpg
Народився 1831[1][2][…]
Grand Riverd
Помер 15 грудня 1890(1890-12-15)[3][4][5]
США
·загиблий у бою
Громадянство
(підданство)
Flag of the United States (1890-1891).svg США
Національність Hunkpapad
Діяльність Вождь
Галузь сіу
Знання мов англійська, Siouxd і Lakotad
Учасник Війна за Чорні Пагорби
Посада Вождь
Діти Crow Footd
Автограф Sitting Bull Signature.svg

Сидя́чий Бик (англ. Sitting Bull, лак.Татанка Ійотаке, близько 1831 — 15 грудня 1890) — вождь і духовний провідник індіанських племен племені хункпапа народу сіу, національний народний герой США[6].

Сидячий Бик очолював племена індіанців, що протистояли переселенню в резервації: як противник переселення та підписів несправедливих угод, мав багато наступників серед усіх племен лакота. 25 червня 1876, під час Війни за Чорні Пагорби, об'єднані війська індіанців сіу та шайєннів під проводом Сидячого Бика та Шаленого Коня в битві при Літл-Біггорн розбили кавалерію генерала Джорджа Кастера; була це одна із найзначніших перемог індіанців у війні за свою територію. Після поразки Кастера армія США почала справжнє полювання на «зрадників-індіанців». Великий табір розділився на групи, котрі спробували уникнути поселення в резервації і дали відсіч військам. Група Сидячого Бика відступила в Канаду, але в 1881 році і вони були вимушені здатися; самого Сидячого Бика було ув'язнено у Форт-Ренделі. Після звільнення у 1883 році активно виступав проти продажу земель резервації.

Коли в 1890 році серед племен сіу з'явилося багато прибічників месіанського культу Танцю Духа — і ситуація виходила з-під контролю — вирішено арештувати найагресивніших вождів: у першу чергу — Сидячого Бика. Хоч сам не був із числа ватажків культу, однак залишався дуже вороже настроєним до білих — і готувався до повстання. При спробі заарештувати його виникла перестрілка і вождя вбив сержант індіанської поліції Червоний Томагавк.

Примітки[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]

Корисні сайти[ред. | ред. код]