Сила людей

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Партія «Сила Людей»
логотип
Заснована / зареєстрована 20 серпня 2014
Штаб-квартира Київ, вул. Хрещатик, буд. 7/11, офіс 525
Політична ідеологія Лібералізм
Проєвропеїзм
Членство у міжнародних організаціях Альянс лібералів і демократів за Європу
Очільник партії Олександр Солонтай[1]
Кольори      Світло-синій
     Золотий
Кількість членів 3352
Кількість депутатів у ВР[2]
0 / 450
Обласні ради
0 / 1804
Веб-сторінка sylalyudey.org
Політика України
Політичні партії
Вибори

«Сила Людей» — політична партія України, зареєстрована 20 серпня 2014 року, свідоцтво № № 244-п.п.[3]. Розбудова партії розпочалася з січня 2013 року.

Ідеологія[ред. | ред. код]

Партія декларує, що її найвищою цінністю є людина: освічена, розвинена, вільна та відповідальна, що живе у достатку.

Основною метою партії є Україна, як:

  • розвинута країна з громадянським суспільством та високим рівнем культури і духовності;
  • сильна країна з міцною економікою, де впроваджуються інновації;
  • справедлива країна, в якій влада для людей, а не люди для влади;
  • самоврядна країна, в якій люди об'єднані в сильні громади на місцях і самостійно вирішують, як їм жити.

Історія[ред. | ред. код]

Політичне об'єднання[ред. | ред. код]

У січні 2013 року ініціативна група, яка зібралася із представників активного громадянського суспільства з різних місць України утворила Тимчасовий національний Оргкомітет. Політичне об'єднання «Сила Людей» було презентовано в Києві 23 квітня 2013. З метою розбудови структури «Сили Людей» та об'єднання однодумців навколо спільних цінностей протягом квітня-серпня 2013 відбувалися регіональні презентації «Сили Людей». Перші осередки «Сили Людей» були створені у червні 2013.

1 листопада 2013 в Києві створений перший Регіональний оргкомітет. На момент реєстрації партії політичне об'єднання мало структуру із 1952 членів та прихильників у 24 областях України, АР Крим, Франції та Америці; 250 осередків у 22 областях України та у Франції. Перший осередок партії був створений у місті Олевськ Житомирської області 11 червня 2013.

Результати виборів до ВР України, 2014.

Європейський напрямок розвитку України — пріоритет для «Сили Людей». Саме тому члени «Сили Людей» були на Євромайдані одними із найактивніших учасників. За ініціативи «Сили Людей» на початку грудня 2013 року було створено проект «Єврореволюція». 8 грудня 2013 року «Сила Людей» закликає українців вийти на «Марш мільйона». Під час акції «Марш мільйона» «Сила Людей» ініціює на Євромайдані акцію «Громадянський зростомір» з метою висловлення підтримки затриманим під час акцій протесту 1 грудня на вулиці Банковій.

За ініціативи активістів «Сили Людей» в грудні 2013 року створено мережу колективного захисту СВОЇ. Мережа здійснювала юридичну, медичну та іншу підтримку своїх членів під час Євромайдану.[4]

Після завершення Євромайдану членами політичного об'єднання було прийняте рішення про перехід до наступного етапу розвитку — створення політичної партії як повноправного гравця на політичній арені України. 27 квітня 2014 року відбувся Установчий з'їзд «Сили Людей», під час якого було прийнято рішення про організацію збору підписів на підтримку створення політичної партії, а також ухвалено Статут та Програму партії.

Політична партія[ред. | ред. код]

5 серпня 2014 року «Сила Людей» подала пакет документів для реєстрації політичної партії. Вже 20 серпня Державна реєстраційна служба України видала «Силі Людей» свідоцтво про реєстрацію партії.

17 серпня 2014 року відбувся Перший робочий з'їзд політичної партії «Сила Людей», під час якого делегатами були прийняті низка програмних та статутних документів. Разом з тим було прийнято рішення про початок підготовки до участі «Сили Людей» у виборах усіх рівнів.

Участь у виборах[ред. | ред. код]

У травні 2014 року «Сила Людей» отримала непростий виклик — вибори Президента, а також позачергові місцеві вибори у Києві. Навіть не будучи політичною партією «Сила Людей» прийняла рішення про участь у місцевих виборах шляхом висування кандидатів у одномандатних мажоритарних округах.

Протягом 3-х місяців (травень-липень 2014 року) активісти у всій Україні їздили містами та селами й збирали підписи небайдужих громадян, які розділили ідею «Сили Людей».

Парламентські вибори 2014[ред. | ред. код]

На парламентських виборах в 2014 році Сила людей посіла 22 з 27 місць. Всього за партію проголосувало 17817 виборців, що дало змогу партії набрати 0,11% голосів. Найкращі результати партія продемонструвала в Закарпатській, Луганській та Кіровоградській областях.

Місцеві вибори 2015[ред. | ред. код]

На місцевих виборах-2015 «Сила Людей» здобула найкращий станом на зараз результат в своїй історії: 210 мандатів місцевих депутатів та 5 посад мерів і сільських голів.

62 громади, в яких працюватимуть депутати від «Сили Людей», розташовані в 20 областях України.

Найкращий результат показали промислові центри на Південному Сході країни: 26 мандатів в радах усіх рівнів (міська, районні) в Кривому Розі та 9,26 % голосів виборців на виборах в Маріуполі, а також Тростянець Сумської області (10 мандатів в міській раді) та Чортків Тернопільської області (10 мандатів).

Президентські вибори 2019[ред. | ред. код]

20 січня 2019 року на з'їзді партії у м. Києві, за результатами партійного праймеріз, було обрано Дмитра Гнапа для участі в президентських виборах. Згодом, після скандалу з привласненням коштів, що мали піти на підтримку армії, політрада партії виступила з вимогою до Гнапа зняти свою кандидатуру.[5] Однак, Дмитро відмовився знімати свою кандидатуру, протягом тижня було знайдено компромісне рішення. 12 лютого 2019 Гнап повернув «Слідство.Інфо» 9100 євро премії. 7 березня 2019 року Гнап знявся з виборів, на користь Анатолія Гриценка, після того як Андрій Садовий також знявся на користь Гриценка.[6]

Парламентські вибори 2019[ред. | ред. код]

15 травня 2019 року політичні партії «Сила людей», «Українська Галицька партія» та «Демократична Сокира» стали партнерами для координації своєї роботи з «опору російському реваншу» та просуванню демократичних реформ.[7]

На виборах партія набрала 0,19% (отримала голоси 27 984 виборців)

Структура[ред. | ред. код]

Керівництво[ред. | ред. код]

Загальне керівництво партією здійснює Політична Рада.

Політична Рада Партії складається із уповноважених представників обласних партійних організацій. Політичну Раду очолює обраний Головуючий. Оновлення складу Політичної Ради відбувається один раз на рік.

Політична Рада 2018[ред. | ред. код]

Олександр Солонтай — головуючий

Олександр Вадимов, Юрій Бова, Світлана Сова, Денис Тарасов, Олег Стрельченко, Андрій Самодай, Євген Каріс, Володимир Шевченко, Петро Андрющенко, Денис Ващук, Антон Малеєв

Політична Рада 2016[ред. | ред. код]

13 березня 2016 на засіданні Політради партії «Сила Людей» було обрано Віталія Ковтуна головою Політради, Юрія Адамовського а заступником Голови Політради —.

Члени Політичної ради — Богдан Яременко, Євген Каріс, Дмитро Дробот, Юрій Бова, Наталія Сорока, Світлана Сова, Олег Погорєлов, Руслан Панчишин, Андрій Палюх, Іван Горон

До 13 березня 2016 посаду Голови Політради займав Олександр Солонтай, заступника Голови Політради — Вадим Трюхан.

Контрольні органи[ред. | ред. код]

У «Силі Людей» діє ЦКРК — Центральна контрольно-ревізійна комісії, яка розглядає скарги членів партії на порушення тих чи інших норм статуту, здійснює персональну перевірку даних, поданих новими членами партії, надає рекомендації щодо прийняття в партію чи виключення з неї.

Персональний склад: Андрей Грицаєнко — Голова ЦКРК, Сергей Мокряков і Олег Харченко — заступники Голови ЦКРК, Михайло Федоров і Роман Плавицький — члени ЦКРК.

Також на місцевому рівні діють обласні КРК.

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]