Сильвестро Вальєро

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Сильвестро Вальєро
італ. Silvestro Valier
Сильвестро Вальєро
109-й дож
Початок правління: 1694 рік
Кінець правління: 1700 рік

Попередник: Франческо Морозіні
Наступник: Альвізе II Моченіго

Дата народження: 28 березня 1630(1630-03-28)
Місце народження: Венеція
Країна: Венеціанська республіка
Дата смерті: 7 липня 1700(1700-07-07) (70 років)
Місце смерті: Венеція
Поховання Собор Санті-Джованні е Паоло

Сильвестро Вальєро або Вальєро (італ. Silvestro Valier) — 109-й венеціанський дож.

Біографія[ред. | ред. код]

Вальєро єдиний син Бертучіо, дожа Республіки з 1656 по 1658 роки. Згідно хроніками, не виділявся якимись особливими якостями, якщо не брати до уваги статну зовнішність і добре поставлену мову. Тому політичну кар'єру зробив на дипломатичній ниві, де ці якості могли бути оцінені оточуючими. Ніколи не відмовляв собі в задоволеннях, але при цьому не був скупим і допомагав бідним, за що був дуже популярний в народі.

Правління[ред. | ред. код]

Після смерті Франческо Морозіні в Венеції не було людини, яку можна було б порівняти з ним по авторитету в питаннях війни і економіки. Уже багато років Венеція вела виснажливу війну, яка спустошувала казну і забирала багато сил. Тому новим дожем вибрали людину з представницькою зовнішністю, але без надмірних амбіцій. Сильвестро Вальєро став дожем 25 лютого 1694 року, після чого відразу ж організував в місті урочисті заходи для всіх соціальних верств. Під час його правління тривала війна з турками зі змінним успіхом, яка була закінчена в січні 1699 года Карловицьким миром. За умовами мирного договору за Венецією були закріплені Пелопоннес і Далмація, але Венеція залишилася незадоволена, бо вважала, що це не покриє понесених за війну витрат.

Помер 7 липня 1700 року і похований разом зі своєю дружиною і своїм батьком (теж дожем), в розкішному склепі, виконаному в стилі «бароко», в Базиліці святого Іоанна і Павла.

Галерея[ред. | ред. код]

Попередник: Венеціанський дож
16941700
Наступник:
Франческо Морозіні
Альвізе II Моченіго