Симеон Новий Богослов

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Симеон Новий Богослов

Симеон Новий Богослов (949-1022) — один з трьох святих східної церкви хто отримав титул «Богослова». Народився в Галатії. Освіту здобув в Константинополі і ставши монахом, став архімандритом монастиря Святого Маманта.

Він — перший з аскетичних письменників, який відводить для Євхаристії головну роль на шляху до Бога і присвячує їй велику частину своїх богословських роздумів. Симеон Новий Богослов — Для Симеона причастя Тіла і Крови Христа є воскресінням до вічного життя, даром, приготовленим богом для тих, хто любить його: "Вони (Євхаристійні Дари) є вічні блага, що не обмежуються місцем, не приховані десь у глибині, але знаходяться перед тобою і твоїми очима… і є ті, яких щоденно їмо і п'ємо… "(14). Симеон вважає, що тільки осмислене причастя божественного Тіла оживотворяє і тих, хто щоденно в повній усвідомленості причащається, він називає блаженними.

Св. Симеон Новий Богослов наполягає, що повнота Божого образу можлива як «у великих містах», так і «у горах і келіях». Він вважав, що подружжя, обтяжене турботами про велике господарство, яке переймається роботою і піклується про дітей, все ж може піднятися до вершин споглядання.

Цитати[ред.ред. код]

Хто бажає багато різних страв, той черевоугодник, навіть якщо їсть лише хліб і п'є тільки воду через свою бідність. Преподобний Симеон Новий Богослов.

Неможливо і плоть наповнювати досита їжею, і духовно насолоджуватися розумними та божественними благами. Бо якою мірою хтось працює для черева, такою позбавляє себе куштування благ духовних. І навпаки, якою мірою хтось стане витончувати своє тіло, співвимірно з тим він може насичуватися їжею і радістю духовною. Преподобний Симеон Новий Богослов.


П'єр Абеляр Це незавершена стаття про теолога.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.