Симоненко Микола Дмитрович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Микола Дмитрович Симоненко (народився 1 (14).V 1915, с. Володькова Дівиця Носівського р-ну Черніг. обл. — помер 18 листопада 1981) — радянський партизан в роки Німецько-радянської війни. Був командиром другого партизанського полку з'єднання «За Батьківщину!». Герой Радянського Союзу (1944). Член КПРС з 1941. Автор книги «В лісах над Остром» (1969).

Біографія[ред. | ред. код]

У 1936–1939 — в Червоній Армії.

У вересні 1941 залишений у тилу ворога для організації партизанської боротьби. Був командиром партизанської групи, заступником командира загону, командиром 2-го полку, який здійснив ряд успішних бойових операцій по розгрому гарнізонів ворога, диверсій на залізницях і на шосейних комунікаціях ворога. Партизани полку захопили й утримували до підходу радянських військ кілька переправ через ріки Десну, Дніпро і Прип'ять.

З 1944 — на партійній і господарчій роботі в Чернігівській області.

З 1970 — персональний пенсіонер.

Творчий доробок[ред. | ред. код]

  • Симоненко М. В лісах над Остром. - К. 1969: Політвидав України. - 74 с.
    Автор розповів про бойові дії партизан у Носівському та Ніжинському районах Чернігівської області, зупинився на найбільш важливих моментах - показав «рейкову війну», яка принесла полку Симоненка визнання, допомогу частинам Радянської Армії у подоланні водних перешкод під час навального наступу.

Критика[ред. | ред. код]

У нарисі «Стежками партизанської слави» Петро Медвідь описує випадок, коли через вбивство Симоненком з групою партизанів в бою німецького офіцера, німецькими окупантами було схоплено в селі 100 заручників і розстріляно їх.[1]

Відзнаки[ред. | ред. код]

Нагороджений орденами Леніна, Червоного Прапора, медалями.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. * Фурса В. М. Славні імена Носівщини. — 2-ге видання, доповнене, перероблене. — Ніжин : ТОВ «Аспект-Поліграф», 2012. — 384 сторінки : ілюстрації. ISBN 978-966-340-493-6. / П. Медвідь. Стежками партизанської слави. Сторінка 274.

Джерела[ред. | ред. код]