Симон Богушович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Симон Богушович
Народився 1575
Львів, Львівська земля, Руське воєводство, Малопольська провінція, Корона Королівства Польського, Річ Посполита
Помер 25 травня 1648(1648-05-25)
Львів, Львівська земля, Руське воєводство, Малопольська провінція, Корона Королівства Польського, Річ Посполита
Громадянство
(підданство)
Річ Посполита
Діяльність художник
Жанр портрет
Magnum opus Battle of Klushino.[d]

Шимон Богуш, Симон Богушевич (пол. Szymon Boguszowicz) (1575 – 25 травня 1648) – художник і купець вірменського походження, що народився і помер у Львові. Син цехового художника Павла Богуша Доношевича і Катерини Аксентович.

Життєпис[ред. | ред. код]

Народився у Вірменському кварталі Львова. Художньому ремеслу навчався у батька, знаходився під впливом західноєвропейського малярства, зберігаючи елементи східного стилю з плоским зображенням, чіткими контурами на темному тлі.

Як і батько, був членом міського цеху малярів, успадкувавши 1605 його майстерню. Працював для роду Мнішеків у їхніх резиденціях у Самборі, замку Ляшків Мурованих. Як придворний художник вирушив з Мариною Мнішек до Москви. Збереглись його коронаційні портрети Марини Мнішек і Дмитра І, зображення прийому послів, заручин, весілля. Повернувся до Москви 1610 разом з військом гетьмана Станіслава Жолкєвського. Був учасником битви під Клушино, авторство батальної панорами якої вірогідно належить йому. Після смерті Юрія Мнішека 1613 працював для Станіслава Жолкєвського у Жовкві, оздоблюючи фарний костел Св. Лаврентія, покої замку.

Галерея[ред. | ред. код]

Література[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]