Симулятор танка

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Симулятор танка — це жанр відеоігор, основою ігрового процесу якого є керування танками. Він відноситься до симуляторів техніки.

Історія[ред. | ред. код]

Battle City

Зародження[ред. | ред. код]

Початок жанру поклала гра Battle City. Там гравець, керуючи танком, повинен знищувати танки супротивника. Гра налічує 35 рівнів, що різняться за своєю складністю. Ігрове поле налічує 13 блоків по вертикалі і по горизонталі. Кожен рівень будується з різних по властивостям матеріалів. Найросповсюдженішим є цегляний блок, який на відміну від інших руйнується снарядами. Залізні блоки можна зруйнувати лише маючи бонус з 3-х зібраних зірочок. Також існують блоки води, кущів та льоду. Вода не дозволяє танкам проїхати, але для снарядів це не перешкода. Кущі заважають візуально і лише гравцеві. На льоду, якщо віджати всі клавіші керування, танк деяку відстань буде ковзати. Бонуси виникають у випадку, коли підбито ворожий танк, що моргає червоним. Це бонусний танк — їх на рвні може бути від декількох до всіх 20. Бонус зірка покращує можливості танка. Перша зірка подовжує дуло, що дозволяє стріляти швидше; друга зірка дозволяє стріляти частіше; третя — дає можливість руйнувати не тільки цеглу, а й залізні блоки. Бонус годинник зупиняє танки противника на деякий час. Бонус граната знищує всі ворожі танки. Бонус лопата захищає штаб на деякий час. Бонус у вигляді танка додає життів.

Сучасність[ред. | ред. код]

World of Tanks

У 2010 році відбувся реліз головного танкового симулятору сучасності - World of Tanks. Ігровий процес там базується на битві двох випадково підібраних команд по 15 гравців — при цьому в одній команді можуть поєднуватися танки різних націй і років випуску, реальні танки і експериментальні моделі. Умови перемоги в битві — повне знищення команди супротивника або захоплення його бази, для чого один або кілька танків повинні знаходитися у зазначеній зоні деякий час, не отримуючи при цьому пошкоджень. З оновленням клієнту гри до версії 7.4 були введені режими «Штурм» (одна з команд повинна, відбивши атаку супротивника, утримати задану точку) і «Зустрічний бій» (команди намагаються захопити єдиний на карті контрольний пункт). World of Tanks стала одною з кіберспортивних дисциплін.

Найвизначніші ігри[ред. | ред. код]

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]