Синдром китайського ресторану

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Синдром китайского ресторану (англ. Chinese restaurant syndrome), також відомий як синдром глутамата натрію — це набір симптомів, які включають в себе головний біль, почервоніння обличчя, посилене потовиділення, відчуття тяжкості в області рота. Існує точка зору, що причиною синдрому є глутамат натрію, однак ряд проведених наукових досліджень це спростовує.

У ряді випадків виникають серйозніші симптоми: запалення горла, біль у грудях, прискорене серцебиття, задишка.

У більшості людей легкий синдром китайського ресторану проходить без серйозної шкоди для організму.

Історія[ред.ред. код]

У квітні 1968 року Роберт Хо Мен Квок, написавши листа Журналі медицини Нової Англії, ввів термін «синдром китайського ресторану». У цьому листі він заявив:

«Я відчув дивні симптоми, коли я їв в китайському ресторані, особливо споживаючи північно-китайську кухню. Синдром, який зазвичай починається від 15 до 20 хвилин після того, як я з'їв першу страву, триває близько двох годин. Найбільш виражені симптоми: оніміння в шиї, що поступово переходить в руки і спину, загальна слабкість і прискорене серцебиття…»

У 1969 році причиною «синдрому китайського ресторану» став вважатися підсилювач смаку глутамат в основному завдяки широко цитованій статті «Натрій L-глутамат: його фармакологія та роль в синдромі китайського ресторану», Опублікованій в журналі Science. Синдром часто стали скорочено називати CRS, «Китайський синдром харчування» і «симптомокомплекс глутамату натрію».

Симптоми, що пов'язують з синдромом китайського ресторану досить часто зустрічаються і є неспецифічними. Це печіння, оніміння, поколювання, відчуття тепла, тиск, напруга, або біль у грудях, головний біль, нудота, прискорене серцебиття, бронхоспазм у людей хворих на астму, сонливість і слабкість. Хоч багато людей вважають, що глутамат натрію є причиною цих симптомів, асоціація ніколи не була доведена в строго контрольованих умовах, навіть в дослідженнях з людьми, які були переконані, що вони чутливі до глутамату натрію.

Література[ред.ред. код]

  • Robert Ho Man Kwok (1968). "Chinese restaurant syndrome". N. Engl. J. Med. 18 (178): 796.

Посилання[ред.ред. код]


Медицина Це незавершена стаття з медицини.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.