Синдром подразненого кишечника

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Синдром подразненого кишечника, GILL/HT/IB
Класифікація та зовнішні ресурси
МКХ-10 K58
DiseasesDB 30638
MedlinePlus 000246
eMedicine med/1190
MeSH D043183

Синдром подразненого кишечника (IBS, від англ. Irritable bowel syndrome) — функціональне захворювання кишечника, що характеризується черевним болем і змінами в поведінці кишківника, при цьому у хворого немає ніяких видимих за результатами клінічних тестів відхилень. Це досить поширене захворювання і відповідає за 20-50% візитів до гастроентерологів. При захворюванні виникає біль в нижній частині черева та отік, пов'язані із зміною поведінки кишківника, та загальний дискомфорт в області черева, що полегшується із дефекацією. Черевний тип болю зазвичай характеризується діареєю (IBS-D) або запорм (IBS-C), або із зразком стільця, що чергується (IBS-A).

У деяких пацієнтів IBS може мати характер гострого приступу і розвивається після інфекційної хвороби, і характеризується двома або більше сипмтомів: гарячка, блювання, гостра діарея, або позитивна культура в стільці. Цей тип захворювання відомий як постінфекційний IBS (IBS-PI).

Див. також[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]

  1. Синдром подразненого кишечника - на сайті «Питання до гастроентеролога».
  2. Рекомендації щодо лікування синдрому подразненого кишечника.- у науково-практичному журналі для лікарів «Раціональна Фармакотерапія».


Медицина Це незавершена стаття з медицини.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.