Синдром струшування дитини

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Синдром струшування дитини (ССД) англ. Shaken baby syndrome (SBS) це тріада симптомів : субдуральна гематома , крововилив у сітківку ока , і набряк мозку, що виникає при жорстокому поводження з дітьми ,а саме навмисним струшуванням немовлят або маленьких дітей.

ССД нерідко призводить до смерті і може викликати серйозні пошкодження головного мозку , в результаті чого може призвести до довічної інвалідності.Передбачувані показники смертності серед дітей з ССД коливається в діапазоні від 15 % до 38 %; до некритичних наслідків ССД належать різні ступені порушення зору (включаючи сліпоту ) , рухові порушення (наприклад , церебральний параліч ) і пізнавальні порушення.

==Ознаки та симптоми==

Характерними травми, пов'язані з ССД є крововиливи в сітківку , множинні переломи довгих трубчастих кісток і субдуральні гематом (крововилив в мозок). В широкий спектр наслідків , залежно від того, як довго і інтенсивно дитина піддавлась струшуванню, відносять :

===Безпосередні наслідки=== :

Дратівливість

Судоми

Періодичні втрати свідомості

Зниження частоти серцебиття і дихання

Поганий апетит

Невміння ковтати і смоктати ( у немовлят)

Смерть

===Відстрочені===

Інвалідність

Фізичні вади

Порушення зору або сліпота

Порушення слуху або мови

Дитячий центральний параліч

Судоми

Розлади поведінки

Когнітивні порушення

Смерть

==Лікування==

Лікування включає в себе моніторинг внутрішньочерепного тиску , якщо є внутрішньочерепна гематома - дренування гематоми, симптоматичне лікування.

==Прогноз==

Прогноз залежить від тяжкості і може варіюватися від повного відновлення до тяжкої інвалідності.Смерть настає коли травма серйозна.

Третина з цих пацієнтів помирає , одна третина виживає з серйозними неврологічними патологіями , і тільки одна третина не має патологій з боку ЦНС. Найбільш часті неврологічні порушення є судомні розлади , дефектами мови , гідроцефалія , дитячий церебральний параліч, візуальні розлади.

Посилання[ред.ред. код]