Синдром студента

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Залежність прикладеного зусилля від часу що залишився на виконання.

Синдром студента — це форма прокрастинації, яка полягає в тому що людина якій дали завдання, починає повністю зосереджуватись на ньому в якомога пізніше до того коли треба закінчити.[1]. Це призводить до втрати всього запасного часу, який був врахований при оцінці трудомісткості та ризиків проекту[2], та збільшенню рівня стресу[1].

Найбільш поширений цей синдром серед студентів. Особливо яскраво він проявляється наприклад при написанні курсових[3], підготовці до екзаменів та інших робіт що займають багато часу та зусиль. Щоб допомогти побороти цю проблему і почати роботу завчасно, німецькі студенти проводять "Довгу ніч відкладених курсових робіт". [4]

Часом помилково вважають, що чим менше часу між завченням матеріалу та екзаменом, тим легше його запам’ятати. Насправді більшість матеріалу при такому підході зберігається в короткостроковій пам’яті, що може допомогти здати екзамен, але не сприяє закріпленню матеріалу в довгостроковій пам’яті, бо для цього потрібні розподілені повторення[Джерело?].

Синдром студента та закон Паркінсона (люди переважно не виконують завдання завчасно, навіть коли є така можливість) є поведінковими проблемами яку намагається вирішити Метод критичного ланцюга. Цей метод рекомендує уникати прив’язаних до дати віх, щоб уникнути надмірного стресу[5]. А також, оцінювати час необхідний на виконання окремої задачі без врахування запасного часу, щоб підтримувати достатньо мотивуючий рівень стресу. Для уникнення ризиків цей час не забирають зовсім, а переносять його в кінець проекту[6].

Див. також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

 1. Помилка цитування: Неправильний виклик <ref>: для виносок derek_smith не вказаний текст
 2. для ПЗ, див. Оцінка складності розробки ПЗ
 3. Помилка цитування: Неправильний виклик <ref>: для виносок interview не вказаний текст
 4. Помилка цитування: Неправильний виклик <ref>: для виносок lange_nacht не вказаний текст
 5. Помилка цитування: Неправильний виклик <ref>: для виносок lechler_rohen не вказаний текст
 6. Помилка цитування: Неправильний виклик <ref>: для виносок ccpm_intro не вказаний текст

[1]

[2]

[3]

[4]

[5]

</references>


Псі Це незавершена стаття з психології.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.
Бізнес Це незавершена стаття про бізнес.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.
 1. Smith, D. C. (2010). The Effects of Student Syndrome, Stress, and Slack on Information Systems Development Projects. Issues In Informing Science and Information Technology 7. Процитовано 3 жовтня 2015. 
 2. Lechler, T. G.; Ronen, B.; Stohr, E. A. (2005). Critical chain: A new project management paradigm or old wine in new bottles.. Engineering Management Journal. 
 3. Robinson, Hilbert; Richards, Robert (2009). An Introduction to Critical Change Project Management. AACE International Transactions. 
 4. Михайличенко, Олена (28 серпня 2013). Довга ніч відкладених курсових робіт. Deutsche Welle (укр.). Процитовано 3 жовтня 2015. 
 5. Шевчик, Христина; Міхєєва, Станіслава (8 травня 2014). Курсова робота за три дні: міф чи реальність?. Абзац. Онлайн-газета Інституту філології. Процитовано 3 жовтня 2015.