Синтетична біологія

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Синтетична біологія — наука, метою якої є створення та вивчення біологічних систем, що не існували раніше. Це міждисциплінарна галузь науки, яка зосереджена на живих системах і організмах і застосовує інженерні принципи для розробки нових біологічних частин, пристроїв і систем або для переробки існуючих систем, знайдених у природі.

Це галузь науки, яка охоплює широкий спектр методологій з різних дисциплін, таких як біотехнологія, біоматеріали, матеріалознавство, біоінженерія, молекулярна біологія, генна інженерія, клітинна інженерія, тканинна інженерія, молекулярна інженерія, системна біологія, біофізика, електротехніка та комп'ютерна інженерія, еволюційна біологія та інші.

Суттєвих результатів у цій сфері досягла команда вчених начолі з Нобелевським лауреатом Гемілтоном Смітом, якими була створена штучна бактерія Сінтія.

Розмір світового ринку синтетичної біології оцінювався в 10 285,3 млн доларів США в 2021 році, і очікується, що з 2022 до 2030 року він буде зростати на 19,7% у середньорічному темпі зростання[1].

Моделювання[ред. | ред. код]

У жовтні 2017 з'явився фреймворк OpenFermion Cirq[en], перша платформа з відкритим кодом для перекладу проблем хімії та матеріалознавства в квантові схеми. OpenFermion - це бібліотека для моделювання систем взаємодіючих електронів (ферміонів), що породжують властивості речовини[2] [3]. До OpenFermion розробникам квантових алгоритмів потрібно було вивчити значну кількість хімії та написати велику кількість коду, щоб зламати інші коди, щоб скласти навіть найосновніші квантові симуляції.

Див. також[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]

Мультимедія[ред. | ред. код]


  1. Synthetic Biology Market Size, Share & Growth Report, 2030. www.grandviewresearch.com (англ.). Процитовано 11 листопада 2022. 
  2. https://ai.googleblog.com/2017/10/announcing-openfermion-open-source.html
  3. https://www.fightaging.org/archives/2017/12/the-sens-research-foundation-comments-on-calicos-research-into-apparent-rejuvenation-in-oocytes