Синтетична біологія
Синтетична біологія — наука, метою якої є створення та вивчення біологічних систем, що не існували раніше. Це міждисциплінарна галузь науки, яка зосереджена на живих системах і організмах і застосовує інженерні принципи для розробки нових біологічних частин, пристроїв і систем або для переробки існуючих систем, знайдених у природі.
Це галузь науки, яка охоплює широкий спектр методологій з різних дисциплін, таких як біотехнологія, біоматеріали, матеріалознавство, біоінженерія, молекулярна біологія, генна інженерія, клітинна інженерія, тканинна інженерія, молекулярна інженерія, системна біологія, біофізика, електротехніка та комп'ютерна інженерія, еволюційна біологія та інші.
Суттєвих результатів у цій сфері досягла команда вчених начолі з Нобелевським лауреатом Гемілтоном Смітом, якими була створена штучна бактерія Сінтія.
Розмір світового ринку синтетичної біології оцінювався в 10 285,3 млн доларів США в 2021 році, і очікується, що з 2022 до 2030 року він буде зростати на 19,7% у середньорічному темпі зростання[1].
Моделювання[ред. | ред. код]
У жовтні 2017 з'явився фреймворк OpenFermion Cirq[en], перша платформа з відкритим кодом для перекладу проблем хімії та матеріалознавства в квантові схеми. OpenFermion - це бібліотека для моделювання систем взаємодіючих електронів (ферміонів), що породжують властивості речовини[2] [3]. До OpenFermion розробникам квантових алгоритмів потрібно було вивчити значну кількість хімії та написати велику кількість коду, щоб зламати інші коди, щоб скласти навіть найосновніші квантові симуляції.
Див. також[ред. | ред. код]
- Тканинна інженерія
- Клітинна інженерія
- Біохакінг
- Трансгуманізм
- Цифровий організм
- Klaus Schulten
- Сінтія (бактерія)
- М'ясо з пробірки
- Візуалізація біологічних даних [en]
- Порівняння програмного забезпечення для моделювання молекулярної механіки [en]
Джерела[ред. | ред. код]
Посилання[ред. | ред. код]
- Synthetic Biology Project Synthetic biology news, events, publications and more.
- syntheticbiology.org community site
- synthetic biology group
- Synthetic Biology 3.0. Conference 2007 at ETH Zurich, Switzerland
- international Genetically Engineered Machine competition (iGEM)
- Article on applications of synthetic biology
- The Synthetic Biology Software Suite. Open license software for modeling synthetic gene regulatory networks
Мультимедія[ред. | ред. код]
![]() |
Це незавершена стаття з біології. Ви можете допомогти проєкту, виправивши або дописавши її. |
- ↑ Synthetic Biology Market Size, Share & Growth Report, 2030. www.grandviewresearch.com (англ.). Процитовано 11 листопада 2022.
- ↑ https://ai.googleblog.com/2017/10/announcing-openfermion-open-source.html
- ↑ https://www.fightaging.org/archives/2017/12/the-sens-research-foundation-comments-on-calicos-research-into-apparent-rejuvenation-in-oocytes