Синхронне плавання

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Група у синхронному плаванні (підтримка)

Синхронне плавання — жіночий водний вид спорту, пов'язаний із виконанням у воді різноманітних фігур під музику. Синхронне плавання — один з найбільш витончених та елегантних серед усіх видів спорту. Однак, незважаючи на легкість, він є вельми вимогливим — крім того, що спортсменки випробовують серйозні фізичні навантаження, їм потрібно володіти не тільки витривалістю, але і гнучкістю, витонченістю, відточеною майстерністю і винятковим контролем дихання. Це дуже серйозний вид плавання, як для жінок так і для чоловіків.

Історія[ред. | ред. код]

Піктограма, що позначає синхронне плавання

Спочатку відоме як водний балет, синхронне плавання з'явилось у Канаді у 1920-ті роки. У наступному десятилітті воно поширилося й у США. Показові виступи у синхронному плаванні з'явились на Олімпійських іграх ще у 1948 році та залишалися на них в цій якості цілих двадцять років. Лише у 1984 році на іграх у Лос-Анджелесі вони отримали статус повноправного олімпійського виду спорту: тоді були представлені одиночні і парні змагання.

Спортивна програма[ред. | ред. код]

Змагання складаються із технічної (обов'язкової) та довгої (довільної) програм. У першому випадку спортсменки виконують певні елементи у встановленому порядку. У довгій програмі ніяких обмежень на музичну чи хореографічну композиції немає. Суддівські оцінки у синхронному плаванні схожі на оцінки у фігурному катанні (старе суддівство). Журі, що оцінює дії спортсменок, складаються з двох груп по п'ять чоловік у кожній: одна група оцінює техніку виконання програми, а друга — артистичність. Максимальна оцінка, яку може виставити кожній із членів журі, дорівнює десяти балам.

Синхронне плавання на Олімпійських іграх[ред. | ред. код]

Синхронне плавання є олімпійським видом спорту. До Олімпійських ігор у Барселоні 1992 року, програма змагань із синхронного плавання складалася з одиночного розряду (соло) і парного розряду. А, ось на Іграх у Атланті 1996 року програма олімпійських змагань з синхронного плавання зазнала змін: з неї були виключено змагання в одиночному і парного розрядах і включено групові вправи. Таким чином, у цьому виді спорту на Іграх Олімпіади в Атланті боротьба велася тільки за один комплект нагород. У склад кожної команди, що бере участь у цих змаганнях, входило по п'ять спортсменок. Золоті медалі завоювала збірна США, срібні — канадки, бронзові — команда Японії. Починаючи із Олімпійських ігор 2000 року розігруються два комплекти нагород — серед дуетів та у командних змаганнях.

Посилання[ред. | ред. код]