Синявець Ідас

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Синявець Ідас

Біологічна класифікація
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Членистоногі (Arthropoda)
Клас: Комахи(Insecta)
Ряд: Лускокрилі (Lepidoptera)
Родина: Синявцеві (Lycaenidae)
Рід: Plebejus
Вид: Синявець Ідас
Plebejus idas
(Linnaeus, 1761)
Посилання
Вікісховище: Plebejus idas
Віківиди: Plebejus idas
ITIS: 777920
NCBI: 155166

Синявець Ідас (Plebejus idas) — вид денних метеликів родини Синявцеві (Lycaenidae).

Назва[ред. | ред. код]

Вид названо на честь персонажа давньогрецької міфології Ідаса — аргонавта, супутника Ясона у подорожі за золотим руном до Колхіди.

Поширення[ред. | ред. код]

Синявець Ідас поширений в Європі, Північній Азії та Північній Америці.

В Україні мозаїчно поширений по всій території країни, крім деяких посушливих південних районів. Вид нерідкісний, але трапляється локально.

Опис[ред. | ред. код]

Довжина передніх крил 11-16 мм. Крила самця зверху фіолетово-синього забарвлення, з вузьким, близько 1 мм завширшки, чорним краєм, з чіткими темними жилками, з чорними крапками-плямами біля краю задніх крил. Крила самиці бурі з помаранчевими лунками біля зовнішнього краю крил. Знизу крила у самців і самиць палево-сірі або білуваті, на зовнішньому краї задніх крил темні цятки з внутрішньої сторони помаранчевої смужки в формі перевернутої римської цифри V. На задніх крилах є блискучі плями.

Гусінь зеленого забарвлення з білими крапками. Голова чорна. Тіло вкрите короткими білими волосками. Гусінь доростає до 14-15 мм завдовжки.

Спосіб життя[ред. | ред. код]

Мешкає вздовж узлісся, на луках, степових ділянках, гірських схилах, що поросли чагарниками, вздовж річок. У рік буває 1-3 покоління. Метелики літають з кінця травня до кінця вересня. Стадія гусениці триває 13-17 днів. Гусінь живиться бобовими рослинами. До кормових рослин належать астрагал, лядвенець, люцерна, конюшина, горошок та інші. Оляльковується у гніздах мурах Lasius niger, Formica cinerea і Formica fusca.

Посилання[ред. | ред. код]