Синявець Бавій

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Синявець Бавій
Pseudophilotes bavius - Nature Conservation-001-073-g017.jpg
Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Членистоногі (Arthropoda)
Клас: Комахи (Insecta)
Ряд: Лускокрилі (Lepidoptera)
Родина: Lycaenidae
Рід: Pseudophilotes
Вид: Синявець Бавій
Біноміальна назва
Pseudophilotes bavius
(Eversmann, 1832)
Посилання
Wikispecies-logo.svg Віківиди: Pseudophilotes bavius
EOL logo.jpg EOL: 4044345

Синявець Бавій (Pseudophilotes bavius) — вид комах з родини Lycaenidae.

Морфологічні ознаки[ред.ред. код]

Розмах крил — 23–30 мм. Статевий диморфізм досить виразний. Крила самців зверху червонувато-блакитні з відносно широким коричнево-чорним краєм, біля заднього кута задніх крил 2–4 облямованих червонуватим очка; самиці мають коричневе забарвлення крил з синім нальотом біля основи крил та більш яскравим рядком червонуватих очок на задніх крилах. Нижня поверхня крил сіра з прикореневим блакитним напиленням та широкою жовтогарячою перев'язкою вздовж зовнішнього краю задніх крил.

Поширення[ред.ред. код]

Марокко, Алжир, частково південно-східна Європа, Кавказ та Закавказзя, Туреччина, Близький Схід, північний Іран, північно-західний Казахстан.

В Україні зустрічається диз'юнктивно лише у декількох південних областях. Дуже локальний.

Особливості біології[ред.ред. код]

Зустрічається на ділянках крейдяних та вапнякових відшарувань, на схилах річкових терас та ярів, у степу. Дає 1 генерацію на рік. Літ метеликів триває з кінця квітня — початку травня до середини червня. Самиця відкладає яйця на квітки та стебла шавлій. Гусінь розвивається в квітках шавлії, іноді на її листі. Лялечка зимує у підстилці.

Загрози та охорона[ред.ред. код]

Загрози: руйнування місць перебування виду (розорювання степу та його заліснення, урбанізація), надмірний випас худоби, випалювання трави.

Занесений до Червоної книги МСОП та Червоної книги денних метеликів Європи. Як компонент біоценозу охороняється у Луганському ПЗ. Доцільно створити ентомологічні заказники у місцях перебування виду з метою збереження характерних для метелика біотопів.

Посилання[ред.ред. код]