Синявець Вікрама

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Синявець Вікрама

Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Членистоногі (Arthropoda)
Клас: Комахи (Insecta)
Ряд: Лускокрилі (Lepidoptera)
Родина: Синявцеві (Lycaenidae)
Рід: Pseudophilotes
Вид: Синявець Вікрама
Pseudophilotes vicrama
(Moore 1865)
Синоніми
*Polyommatus vicrama Moore, 1865
  • Turana baton anteschiffermulleri Verity, 1936
  • Lycaena baton var. clara Christoph, 1887
Посилання
Вікісховище: Pseudophilotes vicrama
NCBI: 282392

Синявець Вікрама (Pseudophilotes vicrama) — вид денних метеликів родини синявцевих (Lycaenidae).

Етимологія

[ред. | ред. код]

Вікрама — найвищий титул індійських монархів.

Поширення

[ред. | ред. код]

Вид поширений в Європі, Західній та Центральній Азії. В Україні звичайний вид у степовій та лісостеповій зоні, на Прикарпатті та Закарпатті, у Гірському Криму.

Розмах крил 21-25 мм. У самців крила у верхній частині бліді, синювато-блакитні, зовнішній край облямований чорнуватими цятками. На задніх крилах є по 4-5 дрібних помаранчевих цяток. У самиць крила сірувато-бурі, в прикореневій частині легке блакитне напилення. У обох нижня сторона крил блакитно-сіра, в прикореневій частині вузьке блакитне напилення. На краях крил строката бахрома.

Гусениця завдовжки до 13 мм зеленого забарвлення, з малиновою смугою уздовж спини. Смуга обмежена з боків на кожному членику широкими плямами біло-рожевого кольору. Над ногами біла лінія з червонуватими краями. На боках малюнок, утворений косими світлими штрихами.

Спосіб життя

[ред. | ред. код]

Мешкає на цілинних і піщаних степах, на схилах балок, у лісах по берегах невеликих річок, на лугах, серед галявин соснових лісів. Метелики літають з квітня по липень. Гусениці харчуються квітками і насінням чебрецю, буркуна, в'язелю. Гусениці останнього віку є мірмекофілами — підгодовуються мурахами Myrmica sabuleti. Заляльковуються на поверхні ґрунту. Зимують в стадії лялечки.

Посилання

[ред. | ред. код]
  • Beccaloni, George; Scoble, Malcolm; Kitching, Ian; Simonsen, Thomas; Robinson, Gaden; Pitkin, Brian; Hine, Adrian; Lyal, Chris. The Global Lepidoptera Names Index (LepIndex). Natural History Museum, London. Процитовано 15 жовтня 2016.
  • Evans, W.H. (1932). The Identification of Indian Butterflies (вид. 2nd). Mumbai, India: Bombay Natural History Society.
  • Markku Savela's website on Lepidoptera.
  • Wynter-Blyth, Mark Alexander (1957). Butterflies of the Indian Region. Bombay, India: Bombay Natural History Society. ISBN 978-8170192329.