Система рейтингів Американської асоціації кінокомпаній

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Система рейтингів Американської асоціації кінокомпаній (англ. MPAA film rating system) — прийнята у США система оцінки змісту фільму, введена Американською асоціацією кінокомпаній (MPAA). Залежно від отриманої оцінки, глядацька аудиторія картини може бути обмежена за рахунок виключення з неї дітей і підлітків. Рейтинг Американської кіноасоціації відіграє важливу роль у прокатній долі фільму. Система введена у дію 1 листопада 1968 року і з деякими незначними змінами використовується по сьогодні.

Попри те, що рейтинги встановлюються громадською, а не урядовою, організацією, навряд чи кінотеатри зважаться на прокат фільму, для якого не встановлено рейтинг.

Рейтинги Американської кіноасоціації[ред.ред. код]

Фільм, яки на цей час виходить у американський прокат, може отримати один з п'яти наступних рейтингів:

Зображення Назва і короткий опис Опис
MPAARatingG.gif Рейтинг G — General audiences
Фільм демонструється без обмежень
Загальна аудиторія. Допускаються глядачі різного віку. Цей рейтинг показує, що оцінений фільм не містить нічого, що більшість батьків могли б вважати неприйнятним для перегляду або прослуховування навіть найменшими дітьми. Оголення, сексуальні сцени і сцени прийому наркотиків відсутні; насильство мінімальне; уривки діалогу можуть вийти за межі ввічливої бесіди, але не виходять за межі звичайних щоденних виразів.
MPAARatingPG.gif Рейтинг PG — Parental guidance suggested
Дітям рекомендується дивитися фільм разом з батьками
Рекомендується присутність батьків. Деякий матеріал, можливо, не підходить для дітей. Цей рейтинг показує, що оцінений фільм може містити деякі сцени, проглядання яких маленькими дітьми може не сподобатися їх батькам. Матеріал, який може бути присутнім у фільмі, повинен бути пояснений дітям перш, ніж їм дозволять відвідати фільм. Явні сексуальні сцени і сцени вживання наркотиків відсутні; нагота, якщо й присутня, то тільки дуже обмежено, жах і насильство не перевищують помірного рівня.
MPAARatingPG13.gif Рейтинг PG-13 — Parents strongly cautioned
Діти до 13 років допускаються на фільм тільки з батьками
Настійне застереження батькам. Деякий матеріал може бути недоречним для перегляду дітей до 13 років. Цей рейтинг показує, що оцінений фільм може непідходити для дітей. Батьки повинні бути особливо обережні, дозволяючи своїм маленьким дітям перегляд. Грубе або тривале насильство відсутнє; сексуальна орієнтація на наготу відсутня; деякі сцени вживання наркотиків можуть бути присутніми; можна почути одиничні вживання грубої сексуальної лексики.
MPAARatingR.gif Рейтинг R — Restricted
Підлітки до 18 років допускаються на фільм тільки у супроводі одного з батьків, або їхнього законного представника
Обмеження — до 17 років потрібний супровід одного з батьків або дорослого опікуна (вік може змінюватися в деяких регіонах). Цей рейтинг показує, що оціночна комісія вирішила, що деякий матеріал цього фільму призначається для дорослих. Батьки повинні більше дізнатися про фільм перш, ніж узяти на його перегляд дітей. Рейтинг R також може бути призначений через використовувану у фільмі мову, теми насильства, сексу або зображення вживання наркотиків.
MPAARatingNC-17.gif Рейтинг NC-17 (раніш X)
Особи, що не досягли 17 років, на фільм не допускаються
Особи до 17 років не допускаються. Цей рейтинг показує, що оціночна комісія вважає, що більшість американських батьків вирішили б, що фільм явно для дорослих, і що дітям віком 17 років і молодше не можна допускати до його перегляду. Фільм може містити явні сексуальні сцени, безліч сексуально-орієнтованої мови, або сцен надмірного насильства. Позначення NC-17, проте, не показує, що даний фільм є непристойним або порнографічним.

Для фільмів, що не отримали рейтинг Американської асоціації, зазвичай використовується позначення NR (Not Rated), а для картин, що вийшли в прокат до введення системи рейтингів, тобто до 1 листопада 1968 року, — позначення U (Unrated). Дані позначення, проте, не є офіційно прийнятими Американською асоціацією.

Посилання[ред.ред. код]