Скакалка

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Дівчина зі скакалкою, 1800 рік

Скакалка, також скаканка — гімнастичний пристрій або дитяча іграшка, що складається з мотузки з ручками на кінці. Практика застосування скакалки може відбуватися в розважальному контексті, як демонстрація та як змагальний вид спорту. Одне з обов'язкових пристосувань, з яким виступають спортсмени в художній гімнастиці, а також є головним пристосуванням в роуп-скіппінгу.

Історія[ред. | ред. код]

За англійськими легендами, скакалка — нагадування про шкіряний шнур, яким задушився зрадник Христа Юда Іскаріот. Скакалки були популярні навесні, особливо в пасхальний час. Як нагадування на них стрибали в Кембриджі та в Східному Сассексі кожну Велику п'ятницю [1]

Світові рекорди[ред. | ред. код]

  • 12 жовтня 2006 року 50 000 людей (більшість — діти або вчителі початкових класів) 30 секунд стрибали на скакалках в 335 школах Нідерландів. Відео, фотографії та нотатки можна подивитися тут .
  • 24 березня 2006 року спільний колективний рекорд був встановлений Великою Британією та Ірландією. 7 632 дитини, не перериваючись, стрибали три хвилини на 85 різних майданчиках країн. Це була частина спроби The British Rope Skipping Association і Skipping Workshops повернути стрибання на скакалках в школи. Цей рекорд потрапив до Книги рекордів Гіннесса.

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Cuckfield Compendium: Folklore, Traditions and Customs. Архів оригіналу за 25 лютого 2012. Процитовано 14 червня 2007. 
    Stanley Goodman (Sept., 1956). Good Friday Skipping. Folklore, vol. 67, no. 3, pp. 171-74. Архів оригіналу за 6 липня 2013. Процитовано 14 червня 2007.  Для доступу до повного тексту необхідна реєстрація.

Посилання[ред. | ред. код]