Скала-Подільський район

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Скала-Подільський район
Основні дані
Країна:
Округа/Область: Тернопільська область
Утворений: 1940
Ліквідований: 1959
Населені пункти та ради
Районний центр: Скала-Подільська
Кількість селищних рад: 1
Кількість сільських рад: 42
Кількість смт: 1
Кількість сіл: 19
Районна влада
Адреса адміністрації: 48720, Тернопільська обл.,

Скала-Подільський райо́н — колишня адміністративно-територіальна одиниця Тернопільської області.

Історія[ред. | ред. код]

Утворений 17 січня 1940 року з гмін Борщівського повіту: міської Скала-Подільська і сільських Гуштин, Озеряни і Турильче. Районним центром була визначена Скала-Подільська, яка одночасно була зведена до статусу села.[1]

Наступного місяця утворювалися сільради. До району входило 19 сільських рад. Район займав територію площею 0,3 тис. км². У 1956 році Скала отримала статус смт. Річний бюджет Скала-Подільського району становив 1,7 млн крб.

До району входили такі населені пункти: Бережанка з хутором Трійця, Бурдяківці з хутором Збриж, Вербівка, Гуштинок, Гуштин, Дубівка, Жилинці, Залуччя, Іванків, Козачине, Констанція, Ланівці, Лосяч, Озеряни, Пилатківці, Підпилип'я, Рудка, Скала-Подільська, Турильче з хутором Турильченська Слобідка.

У 1959 році ліквідований і приєднаний до Борщівського району.[2]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Указ Президії Верховної Ради УРСР від 17 січня 1940 «Про утворення районів в складі Волинської, Дрогобичської, Львівської, Ровенської, Станіславської і Тарнопольської областей УРСР»
  2. Указ Президії Верховної Ради УРСР № 55/11 від 21 січня 1959 «Про ліквідацію Коропецького і Скала-Подільського районів Тернопільської області»

Джерела[ред. | ред. код]