Сквира (річка)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Сквира
Витік 1,5 км на північ від села Стрітівка
висота, м 192
Гирло Канівське водосховище
Басейн басейн Дніпра[d]
Країни: Україна Україна
Регіон Київська область
Довжина 14
Притоки: Приставка (права), 2 безіменних струмки (3 праві, 1 лівий)

Сквира, Сквирівка — річка в Україні, протікає територією Кагарлицького та Обухівського районів Київської області, права притока Дніпра. «Сквира» означає тріщина, ущелина, улоговина. І справді, річка весь час протікає у ярі та глибоких улоговинах.

Річка бере початок у невеликій улоговині, за 1,5 км на північ від села Стрітівка, поруч із колишнім свинокомплексом. За 500 м від витоку на річці знаходиться озеро. За 3,5 км від витоку річка приймає першу з трьох приток — безіменний струмок, далі на річці влаштовано ставок, у якому річка приймає другу притоку. Ставок утворено греблею, у якій влаштовано водозлив, яким річка виходить зі ставка.

Річка тече спочатку на північ, далі починає відхилятися на північний захід, а південніше Халеп'я знову змінює напрям на північний.

Змінивши вдруге напрям на північний, річка останні 4 км течії протікає вздовж східного краю села Халеп'я. У межах села річка приймає останні дві притоки — безіменні ліву та праву. Опісля річку перетинає автошлях Р19, над річкою влаштовано залізобетонний автомобільний міст. За 1,3 км річка Сквира впадає у Дніпро (Канівське водосховище).

Притоки: Приставка (права).

Джерела[ред. | ред. код]