Скельд (клас катерів)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Скельд (норв. skjold — щит) — клас ракетних катерів (прибережних корветів), що знаходяться на озброєнні ВМС Норвегії. Характерні високою швидкістю, малим світінням на радарах, малим розміром і при цьому серйозним озброєнням. Являє катамаран на повітряній подушці, що забезпечує високу швидкість і маневреність.

Перше в серії судно, Skjold (бортовий номер P960), було введено в експлуатацію у квітні 1999 року. Після випробувань, норвезький уряд ухвалив створення ще п'яти кораблів типу Skjold у червні 2002 року. Переговори за контрактом були завершені в липні 2003 року. Кораблі будуються на верфі Мандал Umoe.

Ці катери отримали назви: Storm (P961), Skudd (P962), Steil (P963), Glimt (P964), Gnist (P965). Storm (P961). Вони були спущені на воду у листопаді 2006 року і почали ходові випробування у січні 2008 року.

Озброєння[ред.ред. код]

Корабель озброєний вісьмома протикорабельними ракетами Kongsberg NSM, які були розроблені спеціально для катерів Skjold і фрегатів Нансен. Ракети NSM оснащені GPS-навігаторами і мають дальність стрільби до 150 км. Серійне виробництво NSM почалося у червні 2007 року.

В якості ракет ППО ближнього радіусу дії використовуються ракети з інфрачервоним наведенням MBDA Mistral. Подвійні установки запуску розгорнуті на палубі. Ракети озброєні 3 кг боєголовками і мають радіус дії 4 км.

На катерах встановлена 76-мм гармата Oto Melara Super Rapid. Гармата має темп стрільби 120 пострілів на хвилину, і має прицільну дальність стрільби 16 км.

На кораблях встановлена радіолокаційні системи Ceros Saab 200 і оптико-електронна система управління вогнем, яка забезпечує управління вогнем ракет і гармати. Система Ceros включає в себе радар, цілевказівник, камери відеоспостереження, тепловізор, відео-трекер і лазерний далекомір.

Система РЛС MRR-3D-NG має легкі фазовані решітки і працює як для радіолокаційного спостереження, так і як самостійний давач системи оборони, з автоматичним перемиканням режимів. Вона здатна виявити цілі на відстані до 140 км, а в 3D-режимі спостереження здатна засікти ціль на відстані до 180 км. В автоматичному режимі може виявити і відстежити будь-які загрози в радіусі 60 км.

Силова установка[ред.ред. код]

Основним рушієм корабля є водомет. Водоструминні сопла можуть переміщатися незалежно один від одного, що дає можливість катерам класу Skjold рухатися боком без бічного гвинта.

В якості двигуна на кораблі застосовується система CODAG (комбінація дизельних двигунів та газових турбін). Вона складається з двох газотурбінних двигунів Rolls-Royce Allison 571KF, кожен потужністю по 6000 кВт (8160 к.с.), і двох допоміжних двигунів MTU 6R 183 TE52 потужністю 275kW кожен. Вони забезпечують максимальну швидкість понад 100 км/год. (55 вузлів).

На останніх кораблях серії Skjold рухова установка буде складатися з чотирьох газових турбін Пратт Уітні — двох ST18M потужністю по 4000 кВт і двох ST 40M по 2000 кВт.

Посилання[ред.ред. код]

Бомба Це незавершена стаття про зброю.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.