Складна черепаха жовточеревна

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Склáдна черепаха жовточеревна

Біологічна класифікація
Домен: Ядерні (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Підтип: Черепні (Craniata)
Інфратип: Хребетні (Vertebrata)
Клас: Плазуни (Reptilia)
Ряд: Черепахові (Testudines)
Підряд: Бокошийні черепахи (Pleurodira)
Родина: Пеломедузові черепахи
Рід: Складні черепахи
Вид: Склáдна черепаха жовточеревна
Hewitt, 1931
Синоніми
Pelusios nigricans castanoides
Посилання
Вікісховище: Pelusios castanoides
Віківиди: Pelusios castanoides
EOL: 791169
ITIS: 551823
МСОП: 41601
NCBI: 904216

Склáдна черепаха жовточеревна (Pelusios castanoides) — вид черепах з роду Складні черепахи родини Пеломедузові черепахи. Має 2 підвиди.

Загальна довжина карапаксу досягає 23 см. Голова велика й товста. П'ятикутний міжгорловий щиток відділяється поздовжніми паралельними швами від горлових щитків. Карапакс не має потиличного щитка. Морда трохи опуклий. на нижній щелепі є 2 невеликих вусики. Карапакс дещо піднято, має форму подовженого овалу, широкий близько 8 хребця. Пластрон великий, містить шарнір між грудними і черевними щитками. Задні лапи мають ребристість, на кінцівках по 5 кігтів.

Голова у обох підвидів чорного забарвлення. Пластрон блідо—жовтий або жовто—коричневий. У pelusios castanoides castanoides карапакс оливковий або чорний, міжгорловий щиток відділено від сусідніх горлових щитків діагональними швами. У pelusios castanoides intergularis карапакс темний з мармуровим візерунком з жовтих або коричневих плям.

Спосіб життя

[ред. | ред. код]

Полюбляє болота, а у посушливий сезон занурюється у бруд та впадає в сплячку. Активна вночі. Харчується комахами, молюсками, ракоподібними, рибою, земноводними, водними рослинами.

Самиця відкладає 20—25 яєць. Стать черепашенят визначається температурою у кладці. За температури 29—30 °C інкубаційний період триває 60—70 днів.

Розповсюдження

[ред. | ред. код]

Мешкає в Африці: від півдня Кенії, Малаві і Мозамбіку до Свазіленду, Південно-Африканської Республіки. Часто зустрічається на о.Мадагаскар, Сейшельських островах.

Підвиди

[ред. | ред. код]
  • Pelusios castanoides castanoides
  • Pelusios castanoides intergularis

Джерела

[ред. | ред. код]
  • Spawls, S.; Howell, K.; Drewes, R.C. & Ashe, J. 2001. A field guide to the reptiles of East Africa. Academic Press, 543 pp.
  • Ernst,C.H. and Barbour,R.W. 1989. Turtles of the World. Smithsonian Institution Press, Washington D.C. — London