Перейти до вмісту

Складні життєві обставини

Очікує на перевірку
Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.

Складні життєві обставини – соціальні, економічні, звичаєві, комунікаційні, вікові, медичні, родинні та інші проблеми і виклики, які людина не в змозі подолати самостійно і які спричинюють її соціальну дезадаптацію, випадання зі звичних соціальних систем.

Законодавче визначення

[ред. | ред. код]

Закон про соціальні послуги (Редакція від 21.02.2016)[1] визначає їх як обставини, спричинені інвалідністю, віком, станом здоров'я, соціальним становищем, життєвими звичками і способом життя, внаслідок яких особа частково або повністю не має (не набула або втратила) здатності чи можливості самостійно піклуватися про особисте (сімейне) життя та брати участь у суспільному житті.

Соціальна допомога в Україні

[ред. | ред. код]

Україна, як соціальна держава, взяла на себе зобов'язання дбати про осіб, які потрапили у складні життєві обставини, допомагати їм повернутись до нормального життя шляхом надання їм соціальних послуг. Посередником у вирішенні цих питань виступає громадянське суспільство в особі громадських організацій, волонтерів, церкви та свідомих представників відповідних професій – медиків, реабілітологів, психологів, педагогів, соціальних працівників.

Зважаючи на несформованість інститутів громадянського суспільства, значну допомогу у вирішенні соціальних проблем надають міжнародні інституції і фонди Західних держав – ЮНІСЕФ, Світовий Банк, Червоний Хрест та інші.

Див. також

[ред. | ред. код]

Примітки

[ред. | ред. код]

Посилання

[ред. | ред. код]