Скобелєв Володимир Генадійович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Скобелев Володимир Геннадійович
Скобелєв Володимир Геннадійович
Київ
Київ
Народився 18 квітня 1949(1949-04-18) (69 років)
Шалкар, Казахстан Казахстан
Громадянство Україна Україна
Національність росіянин
Діяльність математик
Alma mater Донецький Національний Університет
Галузь дискретна математика кібернетика квантові обчислення теорія алгоритмів
Заклад institute of applied mathematics and mechanics
Вчене звання професор
Науковий ступінь доктор наук
Науковий керівник Кудрявцев Валерій Борисович, Богомолов Анатолій Михайлович
Відомі учні Богатов Олег

Володимир Геннадійович Скобелєв (18 квітня 1949, Казахстан) — український математик вчений.

Біографія[ред. | ред. код]

В 1971 закінчив математичний факультет Донецького державного університету за спеціальністю «математика». Кандидатську дисертацію на тему «Алгоритми і складність розпізнавання початкового стану скінченого автомату» захистив в 1981 році, докторську дисертацію на тему «Аналіз дискретних систем» захистив в 2002 році, докторську дисертацію на тему «Analysis of the automata and algebraic models» захистив в 2011 році. Значиться в енциклопедії «Хто є хто в світі», є членом Товариства прикладної математики і механіки, членом-кореспондентом Української академії інформатики. З 2007 року професор кафедри автоматики і телекомунікацій Донецького політехнічного інституту.

В 2015 році працював викладачем дискретної математики в Київському національному економічному університеті імені Вадима Гетьмана.

Наукові зацікавлення[ред. | ред. код]

Галуззю наукових інтересів Володимира Геннадійовича Скобелєва є дискретна математика, кібернетика, квантові обчислення і теорія алгоритмів. Тема кандидатської дисертації: «Алгоритми і складність розпізнавання початкового стану скінченого автомату». Теми докторських дисертацій: «Аналіз дискретних систем», «Analysis of automata-algebraic models». Володимир Скобнлєв узагальнив определитель Вандермонда. (Определитель Вандермонда є определитель в знаменнику дробу - виразу для визначення коефіцієнтів многочлена при розв'язуванні системи лінійних рівнянь для знаходження коефіцієнтів многочлена по ввдомім значенням методом Крпмера, а узагальненням є аналогічний определитель для знаходження коефіцієнтів многочлена від кількох змінних. Для того, щоб однозначно визначити коефіцієнти многочлена ступеня не вище n від k змінних можна взяти значення многочлена в точках, які визначаються наступним чином. Фіксуються n+1 точка на кожній вісі. Вони нумеруються індексами в порядку зростання їх координат. Відмічаються точки в k-вимірному просторі, чиї координати по кожній вісі співпадають з координатами обраних точок на відповідній вісі. Серед них залишаються лише ті точки, у яких сума індексів координат не більша за n+k. При розв'язуванні системи лінійних рівнянь для пошуку коефіцієнтів методом Крпмера в знаменнику отримаємо число, яке дорівнює добутку значень определителей Вандермонда, які маємо, якщо через всі обрані в k-вимірному просторв зазначеним вище способом точки провести лінії паралельні кожній вісі, встановити на нових лініях відповідну систему координат, як і на вісі, якій побудована лінія паралельна, так щоб у точок були ті самі координати, які в них є по вісі, якій побудована лінія паралельна, і побудувати определители Вандермонда по обраним точкам на цих направлених лініях з визначеною системою координат.)

Посллання[ред. | ред. код]