Сколотини

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
(Перенаправлено з Сколотин)
Перейти до: навігація, пошук

Сколо́тини, маслянка — побічний рідкий продукт, що одержують при збиванні[1] (сколочуванні) солодковершкового й вершкового масла[2]; продукт перероблення молока, що являє собою плазму вершків, одержану під час перероблення вершків на масло[3].

Вживається в їжу в натуральному вигляді або переробляється в кисломолочні продукти, молочно-білковий концентрат (МБК), напої, входить до складу деяких видів дієтичних сирів.

Молочно-білковий концентрат зі сколотин має вищу харчову й біологічну цінність, перевершує напівжирний сир за вмістом сухих речовин на 2,6%, за вмістом білка — на 1,4%.

Сухі та згущені сколотини використовуються в кондитерській і хлібопекарській промисловості. Сколотини та приготовлені з них ацидофілін та ацидофільне молоко використовують для годівлі молодняка сільськогосподарських тварин.

Хоча традиційно рідину лише залишали на деякий час, а ферментація відбувалася спонтанно, тепер культуру кількох видів молочнокислих бактерій, наприклад Lactococcus lactis, додають штучно. Унаслідок виділення цими бактеріями молочної кислоти, кислотність молока збільшується, а казеїн, головний білок молока, випадає в осад, утворюючи напій, значно густіший, ніж молоко.

Примітки[ред.ред. код]

  1. збивання масла — метод виробництва, заснований на утворенні масляних зерен і перетворенні їх у шар вершкового масла
  2. Григорій Федорович Квітка-Основ'яненко «Щира любов»
  3. Технологічний інститут молока і м'яса УААН Технічний регламент"Вимоги щодо виробництва молочної продукції"

Посилання[ред.ред. код]


Їжа та напої Це незавершена стаття про їжу та напої.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.