Скорпіонниця звичайна

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Скорпіонниця звичайна
Самка
Самка
Самець
Самець
Біологічна класифікація
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Членистоногі
Клас: Комахи (Insecta)
Ряд: Скорпіонові мухи (Mecoptera)
Родина: Скорпіонниці (Panorpidae)
Рід: Скорпіонниця (Panorpa)
Вид: Скорпіонниця звичайна
Panorpa communis
L., 1758
Посилання
Вікісховище: Panorpa communis
Віківиди: Panorpa communis
EOL: 2870937
ITIS: 810720
NCBI: 52816

Скорпіонниця звичайна (Panorpa communis)[1] — вид комах родини скорпіонниць (Panorpidae).

Скорпіонниця звичайна забарвлена в темно-бурі тони, черевце знизу зеленувате, у самців вершина черевця з червоними короткими і товстими щипцями. Крила прозорі, із чорно-бурими перев'язями та плямами[2]. Розмах крил 25–34 мм.

Спосіб життя

[ред. | ред. код]

Вид поширений на всій території України, у Європі та Росії. Звичайний у лісах, чагарниках та садах.

Літ імаго спостерігається в травні — липні. Дорослі скорпіонниці не нападають на живих комах, але охоче живляться їх свіжими трупами, інколи живляться трупами хребетних тварин, часто висисають нектар квітів.

Запліднена самка відкладає яйця в підстилку, через 8 днів виходять личинки, які в місяць досягають повного зросту і потім зариваються глибше, роблячи порожнину для заляльковування, де лежать від 10 днів до 2 тижнів, потім обертаються в лялечку і через 2 тижні перетворюються на дорослу комаху. Протягом літа може вирости два покоління, останнє з яких зимує в стадії личинки або лялечки.

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Стриганова Б. Р., Захаров А. А. Пятиязычный словарь названий животных: Насекомые (латинский-русский-английский-немецкий-французский) / Под ред. д-ра биол. наук, проф. Б. Р. Стригановой. — М.: РУССО, 2000. — С. 190. — 1060 экз. — ISBN 5-88721-162-8.
  2. Бригадиренко В. В. (2003). Основи систематики комах: Навч. посібник (ua) . Дніпропетровськ: РВВ ДНУ -204 с. Архів оригіналу за 10 листопада 2019. Процитовано 21 серпня 2020.

Посилання

[ред. | ред. код]