Скретч-картка

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Скретч-картка для поповнення рахунку.
Скретч-картка

Скретч-картка (англ. scratch card) — картка з картону або пластику з нанесеною на ній (під захисним непрозорим покриттям, що стирається) якоюсь таємною інформацією.

Стандарти[ред. | ред. код]

Свою назву картка отримала від англійського слова «scratch», що означає «дряпати». Така назва цілком обґрунтована. У процесі виготовлення на картку наносять таємний код, малюнок або слово, яке потім покривається захисним шаром. Для того, щоб дізнатися таємну інформацію, захисний шар потрібно здряпати з поверхні картки.

Найчастіше скретч-картка має розмір 86 на 54 мм, але бувають картки і нестандартних розмірів.

Застосування[ред. | ред. код]

Зазвичай на скретч-картках зберігають коди доступу до передплачених послуг (наприклад фіксованої/стільникової/IP-телефонії, інтернет-підключення та інших типів зв'язку). Також скретч-картки застосовуються у миттєвих лотереях. Таємна інформація (наприклад PIN-код) зберігається на скретч-картці до тих пір, поки захисний шар на ній не буде вручну видалений стиранням, або не буде пошкоджений випадково.

Крім того, скретч-картки використовуються в системах онлайн-банкінгу як картки змінних кодів.

Сьогодні такі картки все частіше застосовуються в рекламних цілях для проведення міні-лотерей під час презентацій або інших промоакцій.

Недоліки[ред. | ред. код]

Такі картки уразливі проти пристроїв здатних «просвічувати» матеріали з яких створюється захисний шар. Крім усього іншого, при низькій якості друку або матеріалу самої картки, можливе пошкодження прихованої інформації під час стирання захисного шару.

Див. також[ред. | ред. код]