Скрипник Олексій Олексійович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Олексій Олексійович Скрипник
Олексій Скрипник.jpg
Народився 8 березня 1964(1964-03-08) (53 роки)
Львів
Громадянство Україна Україна
Проживання с.Наварія Пустомитівського району Львівської області
Діяльність український політик
Відомий політик, бізнесмен, громадський діяч
Alma mater Національний університет «Львівська політехніка»
Посада Народний депутат України
Сторінка в Інтернеті facebook.com/oleksiy.skrypnyk
Україна Народний депутат України
8-го скликання
Самопоміч 27 листопада 2014

Олексій Олексійович Скрипник (нар. 8 березня 1964(19640308), м. Львів)  — український політик, народний депутат України 8-го скликання[1], член парламентської фракції "Об'єднання "Самопоміч", голова Комісії з питань майбутнього[2], заступник голови Комітету з питань науки і освіти[3], заступник Голови Постійної делегації у Парламентській асамблеї НАТО, член Української частини Ради міжпарламентської ради Україна-НАТО[4], український бізнесмен, науковець і громадський діяч, колишній старший викладач кафедри програмного забезпечення Інституту комп'ютерних наук та інформаційних технологій Національного університету «Львівська політехніка» та викладач Києво-Могилянської бізнес-школи[5], співзасновник ELEKS, член Комітету Підприємців Львівщини, асоціації «IT Україна», Наглядової ради Асоціації «Львівський кластер інформаційних технологій та бізнес-послуг», член Наглядової Ради Національного університету «Львівська політехніка» та Львівського національного університету імені Івана Франка, член Ради з питань конкурентноспроможності у Львівській області.

Експерт у галузях: енергетика, ІТ, наука і освіта, національна безпека, управління і стратегії розвитку[5].

Вільно володіє українською, російською та англійською мовами[6]. Також розмовляє польською мовою.

Біографія[ред.ред. код]

Народився 8 березня 1964 року у Львові в сім'ї науковців-енергетиків.

У 1986 році дипломом з відзнакою закінчив факультет електроенергетики (кафедра електричних систем та мереж) Львівського Політехнічного Інституту.

Проходив навчання за програмою американського уряду «SABIT» — «Management of Software Companies» («Управління софтверними компаніями»)[6].

У 1986-2000 роках працював у ВЕО «Львівенерго» (з 1995 — Західний регіональний диспетчерський центр, з 1998 — Західна електроенергетична система) інженером Центральної диспетчерської служби (ЦДС), згодом — заступником начальника ЦДС по АСДУ у Західному регіональному диспетчерському центрі Львівенерго.

У 1991 році разом з батьком Олексієм Скрипником та матір'ю Євгенією Скрипник заснував підприємство ТзОВ «ЕЛЕКС».

Із листопада 1991 року по травень 2000 року займав посаду технічного директора по сумісництву у ТзОВ «Елекс».

З червня 2000 року до 2010 року — директор ТзОВ «Елекс».

З 2010 року — генеральний директор ТзОВ «Елекс».

У 2014 році склав повноваження генерального директора компанії у зв'язку з обранням на посаду народного депутата України[7].

Наукова діяльність[ред.ред. код]

З 2006 року — викладач Інституту комп'ютерних наук та інформаційних технологій Національного університету «Львівська політехніка». Читав курс «Системний аналіз». З 2008 року — старший викладач. Читає курси «Менеджмент проектів з розробки програмного забезпечення» та «Проектний практикум»[8].

Викладач Києво-Могилянської бізнес-школи [kmbs]. Читає дисципліну «Проектний менеджмент»[9].

Сфера наукових інтересів: технологія програмування; створення програмних продуктів[10].

Громадська активність[ред.ред. код]

Член Комітету підприємців Львівщини і Асоціації «ІТ України».

Входить до складу Наглядової ради Асоціації «Львівський кластер інформаційних технологій та бізнес-послуг».

Член Наглядової Ради Національного університету «Львівська політехніка» і Ради з питань конкурентноспроможності у Львівській області.

Брав участь у процесі розробки Стратегії економічного розвитку Львова, яка базується на кластерному розвитку економіки[11]

Політична діяльність[ред.ред. код]

У 2014 році Олексій Скрипник взяв участь у парламентській виборчій кампанії. 3-ій номер списку партії «Самопоміч».

Із 27 листопада 2014 рокународний депутат України, член депутатської фракції Політичної партії «Об'єднання «Самопоміч»[4].

З 22 квітня 2015 року — голова Тимчасової спеціальної комісії Верховної Ради України з питань майбутнього[12].

Сфери компетентності[ред.ред. код]

ІТ і нові технології[ред.ред. код]

Олексій Скрипник ще в 1991 році збудував одну з найбільших і найуспішніших софтверних компаній в Україні — «ELEKS»[13]. Свій секрет успіху бізнесмен пов'язує, в тому числі, з тим, що ніколи не боявся працювати з людьми розумнішими, ніж він сам.

«Елекс» як компанія склалася завдяки тому, що я в той момент абсолютно не боявся, та й зараз не боюся, співпрацювати з людьми, які набагато розумніші за мене, навпаки, вважаю це великим плюсом»[13].

Сьогодні в компанії «ELEKS» працює близько 1000 людей, середній вік — 25. До складу фірми входить головний офіс у Львові, мережа центрів розробки в Україні (Київ, Львів, Івано-Франківськ, Тернопіль), офіс у Польщі, а також представництва в США та Великій Британії[7]. При компанії працює академія («Eleks Academy»), де перед працевлаштування молоді фахівці отримують якісну і сучасну підготовку[5]. ELEKS» відома своїми продуктами для сучасного кінематографу (розробки використовували у Голлівуді, зокрема, у зйомках блокбастерів «Квант милосердя» і «Людина-павук»[14]) та додатками для автоматизації діяльності медичних установ (наприклад, інформаційна система Doctor Eleks). Діяльність компанії спрямована на міжнародний ринок: 95% клієнтів  «ELEKS» — закордонні замовники і лише 5% — українські клієнти[13].

«І «5» це може бути навіть «мінус 5». Часто виходить так, що українським замовниками ми ще повинні доплатити, для того, щоб нормально закрити контракт і його доробити. Часто страждаємо від того, що хочемо зробити роботу краще, аніж того очікує замовник. Зараз у нас є веб-студія, яка відсотків на 70 орієнтована на локальні замовлення. Там менші суми, проекти. Студія в плюсах, але, я б сказав, в маленьких плюсах з погляду ефективності ведення бізнесу»[13].

У сфері ІТ Олексій Скрипник є ініціатором переведення законодавчої процедури Верховної Ради в електронну форму, щоб «не витрачати час на друк всіх законопроектів 35 тонн паперу на рік»[15]. Ще два завдання, які ставить перед собою політик — напрямки кібербезпеки та електронного управління державою.

Національна безпека[ред.ред. код]

Як заступник Голови Постійної делегації у Парламентській асамблеї НАТО та член Української частини Ради міжпарламентської ради Україна-НАТО, Олексій Скрипник постійно їздить в Сполучені Штати Америки та Європу і лобіює поставки зброї в Україну. Також разом з колегами по парламенту політик працює над тим, щоб Україна отримала шанс стати членом НАТО[15].

За словами народного депутата, він співпрацює з експертами по військовій доктрині і разом з групою парламентарів уже написав закон по державно-приватному партнерству у військовій сфері.

«Коли я зрозумів, яка реальна ситуація у військовій промисловості, мене охопив жах. Це була перша реакція. А другазлість, адже в міністерствах сидять люди, хворі «навченості безпорадністю», і просто нічого не роблять»[15].

Енергетика[ред.ред. код]

Олексія Скрипника зазвичай асоціюють із IT-технологіями, оскільки він є засновником компанії «ELEKS». Проте №3 у списку «Об’єднання «Самопоміч» спеціалізується також і на енергетичному секторі, у якому пропрацював понад 14 років [1].

Наука і освіта[ред.ред. код]

Як заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти, Олексій Скрипник займається IТ-освітою та питаннями науки в цілому. Зокрема, політик пропонує скасувати інформатику в школах і викладати замість неї в старших класах програмування.

«Скільки років можна вчити дітей користуватися Word? Нам потрібні творці, а не користувачі. Сподіваємося змінити на краще ситуацію з українською наукою — знайти способи усунути її тотальне недофінансування, відсутність стимулів від держави, недоліки державного управління у сфері науки і її відсутність серед державних пріоритетів»[15].

Ініціативи[ред.ред. код]

Комісія з питань майбутнього[ред.ред. код]

Тимчасова спеціальна комісія Верховної Ради України з питань майбутнього була створена 22 квітня 2015 року. «За» відповідну постанову №2219 проголосували 228 депутатів. Згідно з документом, Комісію створено «з метою вироблення та сприяння реалізації стратегії інноваційного розвитку України на основі державних та суспільних пріоритетів з урахуванням досягнень науки і техніки, оцінки їх впливу на гармонійний розвиток держави»[16].

Народний депутат Олексій Скрипник є головою Комісії з питань майбутнього. Його заступником обрали позафракційного народного депутата Сергія Таруту. Також до складу комісії увійшли:

Усього Комісія з питань майбутнього налічує 11 членів — депутатів-представників усіх фракцій коаліції. Згідно з документом, термін її діяльності становить 1 рік. За результатами своєї діяльності комісія кожні 6 місяців готуватиме звіт та оголошує його на засіданні парламенту. Подібні комісії існують в більшості парламентів європейських держав. Це розробка стратегії і далекосяжних планів роботи[2].

«Ідея комісії — аналіз трендів розвитку людства і місце України в цих процесах. Ми не ворожимо на кавовій гущі, не займаємося передбаченнями, знаємо, що таке «чорний лебідь» і «антикрихкість». І хочемо знаходити ті ключові моменти, в яких можна змінити майбутнє країни на краще. Визначити тенденції і давати суспільству поради без політичного забарвлення. Ми хочемо провести конференцію «Тенденції розвитку світу і місце України в ньому» з науковцями та експертами, щоб зрозуміти, чим наша країна може бути цінна іншим. Без пафосу і вишиванок, а насправді. Також ми хочемо змінити освіту так, щоб зробити українців цінними кадрами, а не дешевою робочою силою.

Третє — біотехнології. Я щиро вірю в те, що це століття буде присвячене біотеху. За цим напрямком майбутнє. Тому, що IT-сфера вже насичена і технології стають інструментом, а не самоціллю. Біотех — це їжа, екологія, електроенергія, довголіття. У кращому становищі будуть країни, де ці технології будуть розвинені. З'являється все більше людей, які стурбовані не грошима, а самовдосконаленням. Я впевнений, що років через 10-15, людей буде хвилювати не новий автомобіль або смартфон, а здорова печінка, нирки або шкіра. Ми не повинні відставати від нових тенденцій. Світ змінюється. Якщо ми не почнемо розвиватися в цьому напрямку, то залишимося країною з коксохімічними заводами, на які іноземці будуть їздити в екстрим-тури»[15].

Сім’я[ред.ред. код]

Батько — Скрипник Олексій Іванович — професор, доктор технічних наук, співзасновник компанії ELEKS, програміст з 40-річним стажем.

Мати — Скрипник Євгенія Іванівна — інженер-електрик, все життя пропрацювала на львівських заводах ВПК, співзасновник компанії ELEKS.

Одружений. Виховує чотирьох синів [10].

Хобі[ред.ред. код]

У вільний час Олексій Скрипник любить займатися бігом, плаванням, яхтингом і велоспортом[17].

Примітки[ред.ред. код]

 1. Повний список новообраних народних депутатів. ТСН.ua (укр.). 12 листопада 2014 р. Процитовано 15 жовтня 2015 р. 
 2. а б Рада створила "комітет майбутнього". Українська правда (укр.). 22 квітня 2015 р. Процитовано 15 жовтня 2015 р. 
 3. Склад і структура Комітету питань науки і освіти VIII скликання (укр.). 24 грудня 2014 р. Процитовано 15 жовтня 2015 р. 
 4. а б Сайт Верховної Ради України (укр.). Процитовано 15 жовтня 2015 р. 
 5. а б в Олексій Скрипник. Сайт партії "Самопоміч" (укр.). Процитовано 15 жовтня 2015. 
 6. а б Зустріч з успішною людино. Олексій Скрипник (укр.). Процитовано 15 жовтня 2015. 
 7. а б Рихліцький, Володимир (1 грудня 2014 р.). Новим керівником однієї з найбільших у Львові ІТ-компанії став Руслан Захарченко. Zaxid.net (укр). Процитовано 15 жовтня 2015 р. 
 8. Олексій Скрипник. Кафедра програмного забезпечення Національного університету "Львівська політехніка" (укр.). Процитовано 15 жоватня 2015. 
 9. Олексій Скрипник. Києво-Могилянська бізнес-школа (укр.). Процитовано 15 жовтня 2015 р. 
 10. а б Автобіографія Олексія Скрипника. Партія "Самопоміч" (укр.). Процитовано 15 жовтня 2015 р. 
 11. Майстер-клас Олексія Скрипника "Ілюзії проектного менеджменту" (укр.). 25 квітня 2013 р. Процитовано 15 жовтня 2015 р. 
 12. Про утворення Тимчасової спеціальної комісії Верховної Ради України з питань майбутнього: Верховна Рада України; Постанова, Склад колегіального органу від 22.04.2015 № 353-VIII
 13. а б в г Ищенко, Макс (2 мая 2010 г.). Алексей Скрипник: руководство в стиле джаз. dou.ua (рус.). Процитовано 15 октября 2015 г. 
 14. Хоменко, Святослав (29 жовтня 2014 р.). Список "Самопомочі": кого привів до Ради Садовий. BBC Україна (укр.). Процитовано 15 жовтня 2015 р. 
 15. а б в г д Нестерчук, Яна (19 июня 2015 г.). IT-политик Алексей Скрипник:«IT-компанией должен руководить молодой и сумасшедший». iGate (рус). 
 16. Проект Постанови про створення Тимчасової спеціальної комісії Верховної Ради України з питань майбутнього (укр.). 22 квітня 2015 р. Процитовано 15 жовтня 2015 р. 
 17. Скрыпник Алексей Алексеевич (рус.). Процитовано 15 октября 2015 г. 

Посилання[ред.ред. код]