Скрипткіді

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Скрипткі́ді (англ. script kiddie) — у хакерській культурі принизливий термін, який використовується для опису аматорів, хто користується скриптами або програмами, розробленими іншими, для атаки комп'ютерних систем і мереж або дефейсу сайтів, не розуміючи механізму їхньої дії. Передбачається, що скрипткіді занадто недосвідчені, щоб самим написати свій власний експлойт або складну програму для злому, і що їхньою метою є здебільшого спроба справити враження на друзів або отримати похвалу від спільнот комп'ютерних ентузіастів.[1]

Алгоритм дій зазвичай такий: скрипткіді знаходять опис уразливості в багтреках, шукають пошукачем сайти, котрі володіють цією уразливістю й зламують їх.

Також для скрипткіді характерне використання конструкторів вірусів, на яких, не знаючи мови програмування, створюють віруси різного ступеня небезпеки й використовують їх у своїх цілях.

Інструменти[ред. | ред. код]

В розпорядженні скрипткіді може мати велику кількість ефективного і легкого у використанні шкідливого програмного забезпечення, здатного завдати шкоди комп'ютерам та мережам.[1] Зокрема це можуть бути програми WinNuke, Back Orifice, NetBus, Sub7, Metasploit, ProRat, PassJacker, iStealer, Snoopy та інші популярні програми, призначенні для проведення легального аудиту комп'ютерної безпеки.[2]

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. а б Lemos, Robert. Script kiddies: The Net's cybergangs. ZDNet. Архів оригіналу за 28 березня 2005. Процитовано 24 квітня 2007. 
  2. Script kiddies: The Net's cybergangs. ZDNET (англ.). Процитовано 6 квітня 2023.